Cosa Sistem Kurulumu Nasıl Yapılır?

tarafından
567
Cosa Sistem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Akıllı teknolojilerin teknoloji piyasasına giriş yapmasıyla beraber artık hemen her alanda bu cihazlarla karşılaşmaya başladık. Akıllı telefonlar, tabletler derken şimdilerde ise akıllı ev sistemleri dikkat çekmeye başladı. Uzaktan ev ile bağlantı kurmanızı sağlayan ve evinizi sadece akıllı telefonlarla yönetmenize imkan veren bu sistemler giderek de yaygınlaşıyor. Son dönemde akıllı ev sistemleri alanında birçok cihaz ile tanışa biliyoruz. Bu cihazlardan birisi de Cosa akıllı kombi kiti. Cosa cihazının asıl amacı evinizde yer alan kombilerin kontrollerini uzaktan sağlamak. Bu sayede hem elektrik tasarrufu sağlayabiliyor hem de evinizin bu alanda güvenliğini koruyabiliyorsunuz. Oldukça sık kullanılan Cosa sistemlerinin kurulumları da birkaç küçük basit işlemle tamamlanıyor. Fiziksel kurulumu yani Cosa cihazını aldığınızda yapacağınız kurulum kombi üzerinden yapılmakta. Fiziksel kurulumun dışında en çok merak edilen nokta ise Cosa sisteminin akıllı telefonlara kurulumu. Peki, bu kurulumu nasıl yapacağımıza daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak Cosa uygulamasını kendi resmi bağlantısından ücretsiz bir şekilde indiriyorsunuz. Uygulamayı indirdikten sonra inen dosyayı yüklüyoruz. Şimdi ise uygulama bizi doğrudan Cosa ana sayfasına yönlendiriyor. Buradan yeni üyelik kaydı yapacağız. Bunun için ekranda bulunan “Kullanıcı Kaydı” kısmına giriyoruz. Bu alandan yeni bir kayıt oluşturmamız gerekecek. Kayıt oluşturma aşamasında en önemli nokta konum ekleme işlemi. Konum ekleme işlemi içinde harita sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Harita sayfasına yönlendirilmeden önce ise mutlaka konum servislerini açmış olmanız gerekiyor. Konum servisleri açık ve Cosa programına da izin verilmişse doğrudan program konumuzu buluyor. Konumu kayıt edip işlemlere devam ediyoruz.
Cosa Sistem kullanıcı kaydı

Cosa Sistem kurulumu

  • Şimdi ise Cosa cihazımızın oluşturduğu Wİ-Fİ bağlantısına girmemiz gerekecek. Cosa istasyon ekleme ekranında “+” simgesine basarak söz konusu bağlantıyı seçiyoruz. Ardından otomatik olarak bağlantı sayfasına yönlendiriliyoruz. Son olarak karşımıza gelen ekranda bir ağ anahtarı oluşturup kurulumu tamamla dememiz gerekiyor. Kurulumu tamamlama işleminden sonra da bir süre cihaza bağlantı bekleniyor. Cihaza bağlantı kurulduğu zaman ise ekranda katılımcı olarak yeni kaydınız görüntülenmiş olacak. Cosa sistemin kurulumu bu kadar basit.
Cosa Sistem konum ekleme

Cosa Sistem kurulumu nasıl yapılır