Cosa Akıllı Kontrol Sisteminde Kullanıcı Yetkilendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
753
Cosa Akıllı Kontrol Sisteminde Kullanıcı Yetkilendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi insan gücüne olan ihtiyacı giderek azaltmaya başladı. Eskiden insan gözüyle, insan kontrolüyle yönetilmesi zorunlu olan sistemlerin birçoğu şimdilerde makinelerin kontrolünde. Üstelik bu durum sadece büyük firmalar, iş sektörleri, kurumsal merkezlerde geçerli değil. Artık bireysel kullanıcılarda günlük hayatta takip etmeleri gereken işleri teknolojik cihazlarla yönetebiliyor. Akıllı telefonların bu noktada en büyük yardımcılar olduğunu söylemek gerek. Öyle ki artık cebimize sığacak boyutta bir akıllı telefonla hem tüm dünyada ki gelişmeleri anında takip ediliyoruz hem de istediğimiz yerle istediğimiz şekilde iletişim kurabiliyoruz. Bunun dışında yeni yeni geliştirilen ve piyasadaki sayısı sürekli artan bir takım yönetim uygulamalarıyla fiziksel müdahale gerektiren işleri de telefonlar sayesinde çözümlemeye başladı. Bu noktada en göze çarpan gelişmeler ise akıllı ev sistemleri. Geliştirilen yazılımlar ve küçük cihazlar sayesinde sadece akıllı telefon kullanarak nerede olursanız olun evinizin kontrolünü sağlayabiliyorsunuz. Cosa akıllı termostat teknolojileri de bunlardan bir tanesi. Cosa sistemi sayesinde evinizdeki kombiyi akıllı telefonla kontrol edip ayarlama yapabiliyorsunuz. Üstelik aile üyelerine vereceğiniz yetkilendirme sayesinde sadece siz değil, belirlediğiniz kullanıcılarda Cosa yetkisiyle kontrol yapabiliyor. Peki, Cosa akıllı termostat sisteminde diğer kullanıcılara nasıl yetki verebiliriz? Detaylı inceleyelim;

  • Öncelikle Cosa internet sitesine giriş yapıyorsunuz. Daha sonra karşınıza gelen Cosa ana ekran menüsünden dişli şeklinde gözüken sağ üst kısımdaki “ayarlar” sekmesine tıklıyoruz. Açılır menüden ise “kullanıcılar” sekmesine tıklıyoruz.
Cosa akıllı termostat sistemleri

Cosa akıllı termostat

  • Karşınıza yetkilendirilmiş olan tüm kullanıcıların listesi gelecek. Bu liste üzerine yeni bir kullanıcı eklemek içinse sağ alt kısımda bulunan “+” simgesine tıklamanız gerekiyor. Cosa kullanıcı yetkilendirme işleminde dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Davet edeceğiniz kişinin de mail adresi girilirken aktif kullanılan ya da kullanılacak olan mail adresini tercih etmelisiniz.
Cosa akıllı termostat davet gönderme

Cosa akıllı termostat yetkilendirme

  • “+” simgesine tıkladığımız zaman yetkilendirme istediğimiz kullanıcının sisteme kayıt olduğu mail adresini açılan kutucuğa girmeniz gerekiyor. Size ait olan kısım bu kadar. Bir sonraki aşamada ise davet edilen kullanıcının işlemlere devam etmesi gerekiyor. Davet edilen kullanıcı Cosa akıllı termostat sistemine giriş yapması ve kilit işaretinin bulunduğu sol üst köşeye tıklayarak gelen daveti kabul etmesi gerekiyor. Tüm bu işlemlerden sonra davet edilen kullanıcı yetkilendirilmiş oluyor.
Cosa akıllı termostat kullanıcı ekleme

Cosa akıllı termostat davet gönderme