Çocuklar İçin Mobil Oyunlar

tarafından
306
Çocuklar İçin Mobil Oyunlar

0-6 yaş grubu çocuklar için eğlenceli mobil oyunlar üreten yeni oyun stüdyoları kurulmuştur. Minti Kids gibi kuruluşlar, akıllı telefon ve tabletler yani yeni teknolojilerin doğru kullanımı ve çocukların gelişimini destekleyeceğine inanıyor.

Bu doğrultularda eğlencenin yanı sıra merak, keşfetme gibi temel duygulara hitap ederek çocukların hem kişisel hem de duygusal gelişimlerine destek olamaya çalışıyorlar. Sadece çocuklara odaklanan uygulama ise oyun içi satın alım ve reklamlara yer vermiyor.

Minti kids’in ilk oyunu olan Minti kids fruits& veggies oyunu çocuklara meyveleri ve sebzeleri eğlenceli olarak tanıtarak sevdirmeyi amaçlıyor. Oyunda ayrıca hangi meyvenin ne zaman yetiştiği de öğretiliyor. Temmuz ayı sonunda yayınlanan oyun 148 ülkede öne çıkanlar arasında ilk 10’da yer almıştır.

Sevimli Mavi Ayıcık Luca

luca3-2565702_300x400

Ekim ayı ortalarında yayınlanan ikinci oyun ise Minti Kids Dress Up Luca’da ise çocukların sevimli ayıcık Luca’nın yardımına koşmaları bekleniyor. Odasında hangi kıyafetleri giyeceğine karar veremeyen sevimli ayıcık Luca çocukların yaratıcılıklarını kazandırırken onlara yardım etmenin ne kadar önemli olduğunu da öğretiyor.

Ayrıca uygulama oyunlarının eğlenceli, kullanılabilir ve daha keyifli olması için çocuklardan fikir alıyor. Stüdyoda masa başında büyükler değil bizzat çocuklar tarafından oyunlar geliştiriliyor. Oyunlar geliştirilirken ilk aşamada çocukların yaklaşımları ve fikirleri alınarak oyunlar yaratılıyor. Bu yüzden ilk bakışta bile çocukların dikkatini çekebiliyor. Tüm Minti Kids oyularına Apple App Store üzerinden ulaşmanız mümkündür.