Clash Royale Nasıl Bilgisayardan Oynanır?

tarafından
775
Clash Royale Nasıl Bilgisayardan Oynanır?

İlk olarak Clash of Clans oyunu ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Supercell, kısa süre içerisinde çoklu online oyunuyla beraber büyük oranda beğeni toplamıştı. Yayınlandığı ilk andan itibaren milyonlarca kişi tarafından indirilen oyun tüm dünya genlinde en çok indirilen oyunlar listesinde de yer almaya başlamıştı. Özellikle üst üste Google Play mağazada editörün seçimi olarak adlandırılan ilk oyunun bu kadar başarılı elde etmesiyle beraber Supercell, ikinci oyunu içinde kolları sıvamıştı. Zira dev firma bu kez de tıpkı birinci oyunda yer alan karakterler gibi karakterli kullanmış ve bu kez düello yapısına sahip olan Clash Royale, oyununu piyasaya sürmüştü. Tıpkı Clash of Clans gibi beğeni toplayan oyun ise kısa süre içerisinde yine milyonlarca indirme almayı da başardı. Hala büyük güncellemeler alan ve hala büyük bir oranda indirilmeye devam eden oyun hakkında da bazı püf noktaları ortaya çıkmaya başladı. Özellikle hileleri ortaya çıkan oyunun bir diğer püf noktası ise bilgisayar kullanımı oldu. Zira belli başlı birkaç ayarı düzenleyerek aslında Clash Royale oyununda da bilgisayarda oynanması mümkün. Peki, en çok indirilen oyunlardan biri olan Clash Royale oyununu nasıl bilgisayar üzerinden oynarız daha detaylı olarak bakalım.

  • Bu işlem için de öncelikle bilgisayarımıza bir emülatör indirmesi yapmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde bilgisayar üzerinden Android işletim sistemini destekleyen oyunumuzu oynayabileceğiz. Bu noktada en çok kullanılan emülatörlerden birisi olan Bluestacks uygulamasını indirmemiz gerekecek. Uygulamayı indirip ardından da yükleme işlemini tamamlamanız gerekiyor.

clash-royale-bilgisayarda-nasil-oynanir

  • Ardından uygulamanın oluşan kısa yolunu kullanarak uygulamaya giriş yapıyoruz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra şimdide uygulamaya tıpkı Android cihazlarda olduğu gibi mail girişi yapmamız gerekiyor. Bunun için mail adresimizle beraber kayıt oluşturduktan sonra uygulamayı açıyoruz. Daha sonra uygulama arama menüsüne Clash Royale oyununu aratıp ardından da oyunun yüklenmesini beklememiz gerekiyor. Bu işlemden sonra da oyuna girerek bilgisayar üzerinden oyununuzu oynamanız mümkün. Ekstra bir öge kullanmanıza gerek yok.