Clash of Clans Hakkında Her Şey

tarafından
807
Clash of Clans Hakkında Her Şey

Clash of Clans yani klanlar çatışması, merkezli video oyun şirketi tarafınca üretilmiş bir oyundur. Çok oyunculu, gerçek zamanlı, çevrimiçi oynanabilen bir oyundur. Clash of Clans oyununda oyuncular saldırganlara karşın kendi köylerini korumak amacı ile çeşitli savunma yapıları inşa ederken, aynı zamanda saldırı amacıyla da askerler üretirler. Oyuncular 50’şer kişilik gruplardan oluşan klanlara katılım sağlayabilir ve topluluk olarak klanların kendi içlerinde çevrimiçi sohbet ederek, klan üyelerinin birbirlerine asker yardımı sağlaması da gerçekleşebilir.

İlerlemek için en önemli materyallerden en önemlisi taş alımları kredi kartı veya oyuncunun kendini geliştirmesi istenilen dereceleri yapmasının yanında köyün bulunduğu alandaki çalı, ot ve odunları toplayarak da yeşil taşlar kazanılabilir. Ödeme özelliği ile İOS platformlarında en çok kazananlar listesine girmeyi başarmıştır. 2013 yılının ilk yarısında, oyun şirketi satışlardan ortalama olarak günde 2.4 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Clash of Clans İOS platformunda 2012 yılı aralık ayında en çok indirilen 5 uygulama arasında yerini almış bir uygulamadır.

Oyunun bu derece başarıyı kazanmasının asıl nedeni ise tekli ve çoklu oyunların birleşmiş olmasının yanı sıra eşli olarak da oynanabilmesi gösterilmiştir.

Android platformlarda ise ilk kez 30 Eylül 2013 yılında sakin ve sessiz olarak Kanada ve Finlandiya’da oynanmaya başlandı. Bir hafta gibi bir süre ile Kanada ve Finlandiya’da beta sürümü yayınlandıktan sonra 7 Ekim 2013 tarihinde yine sessiz bir şekilde uluslararası platformlarda yerini almıştır.

Köyünüze yapılan saldırılarda kupa kaybetmemeniz için bir yol var mıdır?

İlk olarak köy binanızı özellikle köyün merkezine kurmalısınız. Eğer düşman köy binanızı ilk olarak yıkarsa dolayısıyla savaşı kazanmış olur ve kupa kaybedersiniz. Köy binasını köy merkezine kurarak etrafını surlar ile çevreleyebilirsiniz. Böylece savaşı ve kupaları kaybetme şansınız hemen hemen yarıya düşebilir.

Savaşlarda nasıl daha az altın ve iksir kaybederim?

Eğer köy binanızın seviyesi yüksek değilse muhakkak bir şeyler surların arkasında kalır. İksir ve altın depolarını surların içinde bırakmalısınız. Böylece düşman askeri yağmasından kurtulabilirsiniz.

Yeşil Taş Nasıl Kazanabilirim?

Öncelikler gereksiz yere taşları harcamamalısınız. Köy etrafında bulunan taş, odun gibi elementleri toplayarak azda olsa yeşil taş kazanabilirsiniz. Böyle birikim yaparak yeşil  taş ihtiyacınızı gidermiş olabilirsiniz. Ayrıca görevlerde yeşil taş kazandırabiliyor.

Strateji oyunlarının ana kuralı tabii ki ham maddedir. İlk olarak iksir ve altın üreticilerinin seviyelerini yükseltmeniz gerekmektedir. Ancak bunu yaparken savunma binalarını da unutmamak gerekiyor.

İOS sürümü indirmek için: TIKLAYIN

Android sürümü indirmek için: TIKLAYIN