CIA Uygulamasından Numara Silme işlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
523
CIA Uygulamasından Numara Silme işlemi Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte özel hayat yaşantımız da pek bir gizlilik kalmamış duruma geldik diyebiliriz.Kim arıyor, CIA gibi uygulamalar sayesinde artık insanlar numara üzerinden ismimize ulaşabiliyor.

Kim Arıyor uygulamalarının çalışma mantığı nedir?

Bu uygulamaları marketten indiriyoruz. Google Play Store , Apple Store dan indirdiğimiz bu uygulama telefonumuzda bir takım işlemler yapabilmek için izinler istiyor. Bu izinler kabul etmeden uygulamayı kullanamıyoruz. İzin verdiğimiz seçenekler arasında kullanmış olduğumuz rehberimiz de yer almakta. Uygulamayı indirdikten sonra cihazdaki rehber uygulama yayımcısının veri tabanına kaydediliyor ve kullanıcı bir numara sorguladığında uygulama, yayımcının veri tabanından numara ismini getiriyor.

Milyonlarca insanın indirip kullandığı bu tür uygulamalarda isim bulmak neredeyse imkansıza yakın diyebiliriz. Ancak ismimizin arkadaşlarımızın rehberinde ne şekilde kaydedildiğini bilemeyiz veya insanların bize ulaşmasını istemeyebiliriz.

Numaranızın CIA adlı çok sık kullanılan bilinmeyen numaralar uygulamasından nasıl kaldıracağınızı veya güncelleyeceğinizi anlatacağız.

1- Öncelikle CIA uygulamasının kendi sitesine gitmek için BURAYA TIKLAYIN

g

2- Alt kısımda gördüğünüz kutucuğa numaranızı yazıp Ben robot değilim güvenlik duvarından geçin.

ff

Bu ekranı gördükten sonra gönül rahatlığıyla arkanıza yaslanabilirsiniz. Numaranız 10 dakika içerisinde CIA uygulamasından çıkarılacaktır.