Bytedance, Yeni Sosyal Medya Platformu Feiliao'yu Yayımladı

tarafından
1924
Bytedance, Yeni Sosyal Medya Platformu Feiliao'yu Yayımladı

Kiminin sevdiği kiminin nefret ettiği TikTok uygulamasının yapımcısı Bytedance, Pazartesi günü forum özelliklerini ve direkt mesaj özelliklerini birleştiren yeni sosyal medya uygulaması Feiliao’yu yayımladı. Feiliao (İngilizce Flipchat), App Store’da ‘ilgi alanı temelli sosyal medya uygulaması’ olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar, ilişkilerden popüler TV dizilerine kadar farklı konu başlıkları altındaki sohbetlere katılabiliyor.

Hindistan’ın TikTok Yasağı, Sahibi Olduğu Şirkete Günde 500 Bin Dolar Kaybettiriyor

Feiliao’da iki çeşit sohbet grubu mevcut: açık gruplar ve normal gruplar. Normal gruplar daha çok forum mantığında işliyor. Birçok insan bir konu hakkında fikirlerini belirtip tartışabiliyor ve grubun üye sayısı da sınırsız oluyor. Normal gruplar ise özel sohbet grupları oluyor ve 100 kullanıcı limitine sahip. Ayrıca grup kurucuları otomatik olarak yönetici oluyor ve gruptaki üyelere moderatörlük verebiliyor.

TikTok'un Geliştiricisi Bytedance, Piyasa Değerinde Uber'i Geçmeyi Başardı

Uygulama hâlâ ilk safhalarında olduğu için uygulamayı App Store’dan indirmek biraz güç. ‘Feiliao’ kelimesini anahtar kelime olarak arattığınız zaman Bytedance’in uygulaması bazen direkt olarak çıkmayabiliyor. Uygulamayı görmek için ‘Feiliao Xingqu’ kelimelerini aratmanız gerekiyor.

Kaynak : https://www.webtekno.com/tiktok-un-yapimcisi-bytedance-feiliao-isimli-yeni-sosyal-medya-platformunu-duyurdu-h68932.html