BlackBerry Priv Nasıl Fabrika Ayarlarına Alınır?

tarafından
384
BlackBerry Priv Nasıl Fabrika Ayarlarına Alınır?

Akıllı telefonlara geçiş döneminde çıkarılan birçok telefon oldu. Bu telefonlar eski tuşlu telefon teknolojisinden de yeni akıllı telefon teknolojisinden de esintiler içeriyordu. Tam olarak tuşlu telefon teknolojisini kaldırmayan bu telefonlar zaman içerisinde akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla beraber piyasada kendine yer bulamamaya başladı. İşte bu telefonlardan bir tanesi de ilk çıktığı dönemde satış rekorları olan BlackBerry oldu. Aslında mini bilgisayarlar olarak çıkardığı cep telefonlarının geniş klavyeleri sayesinde büyük başarı elde edeceği düşünülen BlackBerry, ilk etapta yüksek fiyatına rağmen bu şekilde ilgi görmüştü. Fakat daha sonra Samsung ve Apple ile yarışmayan dev marka BlackBerry satışına bir süre ara vermişti. Yeni telefonlarla beraber yeniden pazara girmeye çalışan BlackBerry’nin hala hayranları da yok değil. Özellikle BlackBerry Priv telefonların hala kullanıcı kitlesi olduğunu söylemek mümkün. Bununla beraber telefonun hala belli başlı özelliklerinin de merak konusu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle telefonda yaşanan sorunlarda çok sık kullanılan fabrika ayarlarına dönme işlemi için yapılması gereken ayarlar merak konusu. Peki, bu ayarları nasıl yapacağız? Detaylı bakalım.

ÖNEMLİ NOT: Bu işlem telefonda var olan tüm verilerinizin silinmesine neden olacak bir işlem olduğu için fabrika ayarlarına dönüş yapmadan önce ya hafıza kartınıza ya da bilgisayarınıza mutlaka silinmesini istemediğiniz dosyaları yedeklemeniz gerekiyor. Aksi halde telefonunuz içerisinde yer alan numaraların bile silineceğini belirtelim. Telefon fabrikadan ilk çıkış yaptığı hale gelecek. Şimdi nasıl fabrika ayarlarına sıfırlama yapacağımıza bakalım.

BlackBerry Priv Nasıl Fabrika ayarları

BlackBerry Priv Nasıl Fabrika Ayarlarına dönme

  • Bu işlem için telefonumuzun ayarlar sekmesinde bulunan resetleme butonunu kullanacağız. Öncelikler telefonun uygulama ekranını açmamız gerekecek. Ardından ise menü üzerinde bulunan “ayarlar” sekmesine tıklıyoruz. Şimdi ayarlar menüsünden önce “yedekle ve sıfırla” sekmesini bulup giriş yapıyoruz. Ardından ise “Fabrika ayarlarına sıfırla” dememiz gerekiyor. Şimdi gelen ekranda ise “telefonu sıfırla” sekmesine tıklayacağız. Tüm bu işlemlerin ardından bir uyarı gelecek ve buradan her şeyi sil dememiz gerekecek. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu ilk haline sıfırlamış olacaksınız. BlackBerry Priv telefon sıfırlama işlemi bu kadar. Ardından telefonunuz yeniden başladığında tüm ayarların ilk haline döndüğünü göreceksiniz.