Asus Zenfone Telefonlara Nasıl Pokemon GO Yüklenir?

tarafından
635
Asus Zenfone Telefonlara Nasıl Pokemon GO Yüklenir?

Nintendo tarafından piyasaya sürülen Pokemon GO oyunu kısa süre içerisinde sosyal medyada da gündem olmayı başardı. Dünya üzerinde birçok merkezde yayınlanmamasına rağmen çok kısa bir süre içerisinde dünyanın en çok indirilen oyunlarından biri haline gelmeyi de başaran Pokemon GO, elde ettiği bu başarıyla beraber hızla yayılmaya devam ediyor. Özellikle Avrupa pazarına yavaş yavaş sürülüyor olması Pokemon GO çılgınlığının biraz daha artış göstermesine neden olmaya başlamıştı. Şuan için Avrupa’da ilk defa Almanya için yayına geçirilen oyun diğer merkezler için de kısa süre içerisinde piyasaya sürülecek. Aralarında ülkemizin de bulunduğu birçok ülke içinde henüz yayınının yapılmamış olması Pokemon GO’nun nereden indirileceği sorularını da gündeme getirmeye başladı. Zira oyunu indirmek için kullanıcıların birkaç farklı yöntemi olduğunu da belirtelim. Google Play üzerinde konum değiştirme ve benzeri birçok işlem yapabileceğiniz gibi. Bunun dışında oyunun forumlarda yer alan Apk dosyasını da indirerek oyuna giriş yapabilirsiniz. Tabii bazı telefonlarda bu aşamada sorunlar yaşandığını da belirtelim. Bu tip sorunların yaşandığı telefonlardan birisi de Asus tarafından piyasaya sürülen Zenfone serisi. Aslında telefonlarda bir sorun olmamasına rağmen yükleme işleminde güvenilmez dosya uyarısı nedeniyle Asus Zenfone serisinde sorunlar yaşanabiliyor. Yaşanan bu sorunları nasıl çözeriz daha detaylı olarak bakalım.

  • Öncelikle Pokemon GO oyununun Apk dosyasını indirmeniz gerekiyor. İnternette kısa bir araştırma yaparak başarılı bir şekilde Apk dosyasını indirdiğiniz zaman yükleme işlemini gerçekleştirmeden önce Asus Zenfone üzerinden bir ayarlama yapmanız gerekiyor. Bu işlem için de öncelikle telefonumuzun “ayarlar” sekmesine giriş yapmamız gerekecek. Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra ise buradan “güvenlik” bölümüne girmeniz gerekecek.

Asus-Zenfone-Pokemon-Go-yükleme

  • Güvenlik bölümüne telefonun güvenlik ayarlarının yapıldığı ve bu ayarların düzenlendiği kullanıcı izinleri verdiğiniz bölge olacak. Buradan ise “Bilinmeyen kaynaklar” kısmını aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bilinmeyen kaynaklar kısmını aktif hale getirmeniz telefonun bilinmeyen APK dosyalarını yüklemelerine izin vermesine olanak sağlayacaktır. Bu işlemden sonra artık Pokemon GO yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.