Asus Zenfone Telefon Serisinde İnternet Tarayıcısı Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
386
Asus Zenfone Telefon Serisinde İnternet Tarayıcısı Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefon denildiği zaman akla ilk gelen serilerden birisi Asus Zenfone serisi. Bilgisayarları ve donanım araçlarıyla büyük beğeni toplayan Asus’ın akıllı telefon adımı olarak gösterilen Zenfone serisi, bu pazarda kalıcı olarak yer edinmeyi başardı. Bu nedenden ötürü Asus firması da seriyi sürekli olarak genişletmeye başladı. Hemen her sene yeni bir Zenfone ile karşılaşmaya başladık. Tabi serinin bu kadar beğeniliyor ve donanım özelliklerinin de yüksek olması Asus Zenfone serilerinde de sorun yaşanmadığı anlamına gelmiyor. Özellikle Zenfone serilerinde internet sorunları en sık yaşanan sorunların başında geliyor. Bu alanda yaşanan sorunlardan birisi de tarayıcı sorunları. Asus Zenfone serisi Android sisteme sahip olduğu için telefon fabrika çıkışından Google tarayıcılar ile geliyor. Google tarayıcılarda tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi Asus Zenfone serisinde de bazı sorunlar oluşturabiliyor. Tarayıcıya tıkladığınızda açılmama sorunu, bununla beraber tarayıcının arama yapmaması gibi sorunlar ile karşılaşılabiliyor. Bu sorunları nasıl çözebiliriz daha detaylı inceleyelim.

  • Şimdi ilk olarak Asus Zenfone serisi telefonunuzda sorun çıkaran tarayıcıya giriş yapmanız gerekiyor. Tarayıcıya girebilmek için öncelikle uygulama menüsünden Google tarayıcıya giriyoruz. Tarayıcıyı açamıyorsanız ya da tıkladığınızda tarayıcı ekranı karşınıza gelmiyorsa o zaman menü tuşuna basarak arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatıp bir kez daha deneyin. Tarayıcıya girme işlemini gerçekleştirdikten sonra artık arama menüsüne girmemiz gerekecek.
Asus Zenfone Telefon tarayıcı sorunu

Asus Zenfone Telefon sorunları

  • Arama menüsüne girebilmek için tarayıcı ana sayfasındayken sağ üst bölümde bulunan üst üste üç çizgi simgesine tıklıyoruz. Bu simgeye tıkladıktan sonra açılır menüden “ayarlar” sekmesine giriyoruz. Ayarlar sekmesine girdiğimiz zaman karşımıza yarlar penceresi gelecek. Bize gereken ayarlar menüsü “gelişmiş” ayarlar menüsü. Bu menüye giriş yaparak gelişmiş ayar penceresini açıyoruz. Gelişmiş ayar penceresini açtıktan sonra en alt kısımda yer alan “tarayıcı ayarlarını sıfırla” sekmesine tıklıyoruz. Varsayılan ayarlara tıkladığımız zaman tarayıcı fabrika çıkışı ayarlarına gelecektir. Böylelikle yaşanan sorun neden kaynaklanıyorsa sorun çözülecek. Zira bu alanda yaşanan sorunlar bir eklenti ya da bir virüs nedeniyle olabilir.