Asus Zenfone Tek Tuş İle Selfie Çekimi Ayarları Nasıl Yapılır?

tarafından
430
Asus Zenfone Tek Tuş İle Selfie Çekimi Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan Asus, ilk telefon serisi olan Zenfone serisi ile kısa süre içerisinde büyük oranda başarı yakalamıştı. Elde ettiği başarıyı yönlendirmeye çalışan Asus ise son dönemde Zenfone serisini sosyal medyaya göre değiştirmeye başladı. Özellikle dünyayı saran akımlara uygun telefon çıkaran Asus, son olarak Zenfone Selfie telefonunu çıkarmıştı. Diğer akıllı telefonlara nazaran bu seride ön kameraya önem veren Asus, Selfie serisinde de böyle bir yeniliğe imza atarak ön kamera için 13 megapiksellik bir kamera kullanmıştı. Ayrıca ön kısma bir de ışıklandırma ekleyen Asus en iyi çekimlerin de yapılmasına imkan vermeye başladı. Tabi sadece donanımsal özellikler olarak değil belli ayarlamalarla yazılımsal olarak da kullanıcılara yeni imkanlar sunan dev marka, son olarak tek tuşla fotoğraf çekme imkanını da kullanıcılarla buluşturdu. Sadece ayarlar menüsünden birkaç küçük ayar değiştirerek ses açma tuşlarını kamera tuşları haline getirebiliyorsunuz. Üstelik bunu kilit ekranı açıkken gerçekleştiriyorsunuz. Tek tuşla kamera kullanımı için hangi ayarları yapacağımıza ise daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak telefonun ana menüsü üzerinden ayarlar sekmesine giriş yapmamız gerekiyor. “Ayarlar” sekmesine giriş yaptıktan sonra ise “Kilit Ekranı” sekmesine tıklayarak kilit ekranı ayarlarına giriş yapıyoruz. Bu ekranda ise karşımıza “hızlı kamera” ayarları çıkıyor. Hızlı kamera ayarını aktif hale getiriyoruz. Şimdi ise kamera uygulamasına giriş yapıyoruz. Daha sonra kamera uygulaması üzerinden ayarlar butonuna tıklamanız gerekiyor.
Asus Zenfone Tek Tuş İle Selfie Çekimi

Asus Zenfone Tek Tuş İle Selfie Çekimi Ayaları

  • Son olarak “seçenekler” kısmında giriş yapıp deklanşör seçeneğini de aktif hale getirmemiz gerekiyor. Bu işlemden sonra artık ses açma tuşları kamera kontrol tuşları haline gelecek. Kilit ekranı kapalı konumdayken bu tuşlara basarak kısa süre içerisinde fotoğraf çekimi yapabileceksiniz. Tabi bu ayar bazı durumlarda yanlışlıkla çekimlere de neden olabilir. Bu durumu engellemek için Asus ses açma tuşuna en az iki kere basma zorunluluğu getirmiş. İki kez tıklama sonrasında kamera uygulaması açılıyor. Ardından bir kez daha tıklama yaparsanız o zaman çekim yapıyorsunuz. Kilit tuşuna bastığınızda ise telefon ekranı tekrar kitli konuma geçiyor.