Asus Zenfone Sistem Güncellemeleri Nasıl Yapılır?

tarafından
1105
Asus Zenfone Sistem Güncellemeleri Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon pazarına Zenfone serisiyle hızlı bir giriş yapan Asus, tıpkı Samsung ve Apple gibi akıllı telefonlarını artık bir seri haline getirmeye başladı. Zenfone 2, Zenfone 5, Zenfone 6, Zenfone selfie derken artık Asus’un mobil alanda amiral gemisi olarak gösterilen Zenfone bu piyasanın da arananlarından biri oldu. Bunun yanında Asus Zenfone serisi için tıpkı Samsung ve Apple gibi sektörün lider olan firmalarının verdiği yazılım desteğini de açık hale getirdi. Yani aldığınız Zenfone’nun Android sürümünü yeni sürümlerle desteklediği ölçüde güncellemeniz mümkün. Asus Zenfone sistem güncellemelerinin nasıl yapılır konusunu daha detaylı inceleyecek olursak;

  • İlk olarak telefonunuzu güncellemeye hazır bir konuma getirmeniz gerekiyor. Bu işlem için öncelikle Wi-Fi bağlantınızı açın. Ardından telefonunuzun kalan şarj oranını kontrol edin. Yasal olarak üretici firma güncelleme sırasında en az yüzde 40 şarj bulunmasını istiyor. Güncelleme sırasında kapanmalar ve benzeri sorunları engellemek için bu oldukça önemli bir işlem.
Asus Zenfone Sistem Güncellemeleri yapma

Asus Zenfone Sistem Güncellemeleri

  • Ardından telefon ayarlarına geçebilirsiniz. Buradan “Ayarlar” sekmesinin genelde sonunda bulunan “Hakkında” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Hakkında sekmesi altında ise “Sistem Güncellemeleri” bölümü yer alıyor. Bu bölüme tıkladığınızda internet bağlantınız aracılığıyla telefon yeni bir yazılım olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer yüklemeniz gereken yeni bir yazılım varsa kısa bir süre içerisinde gerekli dosyalar otomatik olarak indiriliyor. (İndirme işlemi sırasında eğer otomatik onayınız yoksa bilgi ekranından indirmeyi “Evet” seçeneğiyle kabul etmeniz gerekebilir bu noktaya dikkat etmekte yarar var.) Tüm indirme işlemleri tamamlandıktan sonra indirilen güncellemeyi “Yükle” seçeneği karşınıza gelecek. Bu sekmeye tıklayarak Asus Zenfone sistem güncellemelerine başlıyorsunuz.
Asus Zenfone

Asus Zenfone Sistem yükleme ekranı

Önemli Not: Güncelleme sırasında cihaz kapanıp tekrar açılabilir. Zaten daha sonra üsteki resimde gözüktüğü gibi Anroid root ekranında yükleme yapılacaktır. Telefonun kapandığını ya da hata aldığını düşünüp telefonu açmaya ya da kapatmaya çalışmayın. Sistemin hata almasına neden olabilirsiniz.