Asus Zenfone Serisindeki Uygulamalar Hafıza Kartına Nasıl Yedeklenir?

tarafından
255
Asus Zenfone Serisindeki Uygulamalar Hafıza Kartına Nasıl Yedeklenir?

Akıllı telefonların piyasaya çıkmasıyla beraber birçok marka mobil teknolojilere yönelmeye başladı. Bu markalardan birisi de teknoloji devi Asus. Akıllı telefon pazarına Zenfone serisiyle beraber giren Asus, hem sosyal medya uygulamaları hem de sosyal medya akımlarına yönelik telefonlar bile piyasaya sürdü. Kullanıcıların isteklerine göre şekillendirilen Zenfone serisinin kötü yanları da yok değil. Özellikle telefon içerisinden ki uygulama depolama ayarları konusundan Zenfone serisinin bazı eksiklikleri bulunuyor. Zira Zenfone cihazlarda tam yedekleme yapabileceğimiz bir uygulama yok. Bunun için Asus Zenfone uygulamaları hafıza kartına yedekleme işlemi için telefon ayarlarından yararlanmak gerekiyor. Peki, hafıza kartına nasıl yedekleme yaparız?

  1. Öncelikle telefonunuzun uygulama ekranından “uygulama yedekle” uygulamasını bulmanız gerekiyor. Uygulamaya tıkladıktan sonra ise işlemleri yapacağınız ekran karşınıza geliyor.
  2. Ardından karşınıza “Tüm verileri yedekle” seçeneğinin bulunduğu menü geliyor. Buradan tüm verileri yedekle seçeneğine tik atmanız gerek. Daha sonra ise sağ altta bulunan “Yedeklemeyi başlat” sekmesine tıklamanız gerekiyor.
Asus Zenfone ayarları

Asus Zenfone yedekleme

  • Karşınıza nereye yedekleme yapmak istediğinizi soran bir ekran gelecek. Bu aşamada dikkatli olmanızda yarar var. Zira hafıza kartının telefona takılı olmadığı bir durumda yedekleme yolunu yine telefon içerisinde gösterebilirsiniz. Bu durumda da her hangi bir sıfırlamada yedekleriniz de kaybolacaktır. Öncelikle hafıza kartının takılı olduğuna emin olup ardından hafıza kartının yolunu seçmeniz yeterli.
Asus yedekleme

Yedekleme yolunun seçimi

  • Ekranınıza yedekleme işlemi için şifre seçeneği de gelecek. Dosyalarınızın şifrelenmesini istiyorsanız bu seçimde “şifre ekle” butonunu kullanmanız yeterli. Asus Zenfone Uygulamaları hafıza kartına yedekleme işlemi için tüm bu adımları tamamladıktan sonra bir süre yedekleme işlemini beklemeniz gerekiyor. Bu süreç içerisinden telefonu kullanmamanızda yarar var. Yedekleme işlemi tamamlandığında ise ekrana kaç uygulama yedeklendiği ve başarılı olup olmadığı mesajı da görüntülenecek.
Asus yedekleme

Asus yedeklenen uygulamaların görüntülenmesi