Asus Zenfone Serisi Yedeklenen Dosyaları Nasıl Telefona Geri Yükleriz?

tarafından
329
Asus Zenfone Serisi Yedeklenen Dosyaları Nasıl Telefona Geri Yükleriz?

Akıllı telefonlar alanında amiral gemisi Zenfone serisi olan Asus, ardı ardına çıkardığı telefonlarla bir seri oluşturduğu Zenfone için sürekli yeni güncellemeler yaparak cihazlara duyulan ilgiyi canlı tutmayı amaçlıyor. Şimdilerde sosyal medya uygulamalarına hitap eden yeni telefonlarını da seriye ekleyen Asus’un tek eksik kalan noktası ise seri hakkında yeterince özellik bildirimi yapmaması. Zira Zenfone serisinde birçok ayrıcalıklı özellik bulunurken bunların yanı sıra eksik kalan yönleri de yok değil. Özellikle dosya yedekleme konusunda harici uyumlu bir programın bulunmadığı Zenfone’da yedekleme işlemini kullanıcıların uygulama paneline eklenen resmi yedekleme uygulamasıyla yapması gerekiyor. Tabi bu işlem tam tersi olarak da gerçekleştirilebilir. Yani yedeklediğiniz dosyaları yeniden telefona yükleme işlemi de yapabilirini. Peki, Zenfone serisi için bu işlemi nasıl yapmamız gerekiyor? İnceleyelim.

  • Tıpkı yedekleme işleminde olduğu gibi bu işlemde de öncelikle telefonun uygulama bölümünde yer alan “yedekleme” uygulamasına girmeniz gerekiyor. Ardından yedekleme yaptığınız hafıza kartını yedinden telefona göstermeniz gerekiyor. Bunun için yedekleme menüsünde üst satırda siyah minik bir telefon ikonu göreceksiniz.
Asus Zenfone Serisi

Asus Zenfone Serisi Yedeklenen Dosya

  • Ardından yedeklerin yer aldığı geri dönüşüm dosyası sayfada görüntülenecektir. Görüntülenen dosyayı seçerek geri yüklemeyi başlat diyoruz. Ekrana gelen uyarılara ise tamam demeniz gerekiyor. Zira bunlar bilgilendirme uyarıları. Şimdi dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Eğer yedek dosyamız parola korumalıysa o zaman bizden yüklemeden önce şifre istenecek. Belirlediğiniz şifreyi bu alanda girmeniz gerekiyor. Eğer şifre yoksa yükleme otomatik devam edecektir. Asus Zenfone yedekleme dosyalarını yükleme işlemi bu kadar basit.

ÖNEMLİ NOT: Şifre konusunda oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Bazı durumlarda şifre koymasanız bile yedekleme geri yüklenirken şifre isteyecektir. Bu sorunu çözmek içinse Zenfone içinde yer alan uygulamayı Google Play Store üzerinden güncellemeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra şifre sorunu çözülecektir. Tekrar yedekleme dosyasını yüklemek istediğinizde şifre koymadıysanız eğer şifre istenmeyeceğini göreceksiniz. Genelde telefon fabrika ayarlarına döndürüldüyse böyle bir sorunla karşılaşıldığını da belirtelim.