Asus Zenfone Serisi Telefonlarda Mobil İnternet Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
316
Asus Zenfone Serisi Telefonlarda Mobil İnternet Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayar teknolojilerinde kendisini en iyi şekilde kanıtlayan dev teknoloji firması Asus, son dönemde akıllı telefonlara yönelen teknoloji pazarında yeni oluşumlara gitti. Pazardan kendisine daha fazla pay çıkarmak ve bilgisayarlarda elde ettiği tecrübeyi akıllı telefonlara da aktarmak isteyen Asus, akıllı telefon pazarına Zenfone serisiyle beraber giriş yaptı. İlk cihazında beklediği başarıyı alamayan Asus kısa süre sonra serinin yeni telefonlarıyla beklentileri karşılamaya başladı. Zenfone serisiyle kullanıcılara sunulan birçok yenilik artık Asus’un da bu pazarda yer almasını sağladı. Bununla beraber son serilerde 4,5G teknolojisinin de destekleniyor olması nedeniyle kullanıcılar Asus Zenfone serisini tercih etmeye başladılar. Fakat telefonlar ne kadar başarılı olsa da ne yazık ki yüzde yüz mükemmel cihazlar değiller. Asus Zenfone içinde bu durum aynen geçerli. Özellikle mobil veri konusunda alınan bağlantı hataları artık kullanıcıların canını sıkmaya başladı. Ama aslında bu sorunun çözümü için kullanıcıların yapabilecekleri birkaç küçük ayar var. Mobil veri kullanımınızı daha sağlıklı bir hale getirecek olan bu ayarları nasıl yapabiliriz bakalım.

  • Öncelikle telefon sisteminde değişiklikler yapmamıza imkan tanıyan ayarlar menüsüne girmemiz gerekiyor. Ayarlar menüsüne girdikten sonra ise önümüze çıkan ilk menüden üç nokta işareti ile temsil edilen “diğer” seçeneğine giriyoruz. Bu sekmeye girmemiz bizim telefon bağlantı ayarlarına yönelmemizi sağlayacak.
Asus Zenfone

Asus Zenfone Serisi Telefonlarda Mobil İnternet Sorunu nasıl çözülür

  • Şimdi diğer seçeneği içerisinde yer alan “Mobil ağlar” sekmesine giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra açılan menüden ise “Erişim noktası adlarına” giriş yapıyoruz. Şimdi karşınıza gelen ekrandan ilk seçeneğe tıklayarak “varsayılana sıfırla” Bu seçenek operatör ayarlarımızın başa dönmesine neden oluyor. Şimdi ise yine GSM operatör ismimizle beraber geçen internet sekmesine seçim olarak işaretliyoruz. Ve artık işlem tamam. Sadece Asus Zenfone telefonu bir kez yeniden başlatmanız gerekiyor. Değişikliklerin kayıt altına alınması için bu işlem gerekli. Ardından artık sıfırlanan internetinizi yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer yeniden mobil veri hatası alırsanız operatörünüzle iletişime geçmekte yarar var.
Asus Zenfone Serisi Telefonlarda Mobil İnternet

Asus Zenfone Serisi Telefonlarda Mobil İnternet Sorunu nasıl çözülür