Asus Zenfone Kablosuz Dosya Aktarımı Yapma

tarafından
765
Asus Zenfone Kablosuz Dosya Aktarımı Yapma

Akıllı telefon serileri içerisinde en ünlü olanlarından birisi de Asus Zenfone serisi. Teknoloji devi Asus’un akıllı telefon pazarındaki temsilcisi olarak gösterilen Zenfone serisi her geçen yıl yeni bir akıllı telefonda kazanmaya devam ediyor. Son olarak Zenfone 3 serisinin yeni ürünleriyle gündeme gelen Asus sadece donanımsal olarak akıllı telefonlarına yeni ürünler eklemeyle de kalmıyor. Bunun dışında teknoloji devi akıllı telefonlarına sürekli olarak yazılım desteği de veriyor. Genelde tepe modeller için Android sürüm güncellemeleri yayınlanırken bunun dışında kalan modeller içinse Asus, çok daha sistematik güncellemeler yayınlıyor. Hatta öyle ki bu güncellemelerle beraber daha önce telefonda yer alamayan özelliklerde getiriliyor. Son olarak Zenfone serisine bu noktada yeni getirilen özellik ise dosya aktarımı olmuştu. Zenfone serisinde yer almayan özelik sonradan bir güncelleme ile sunuldu. Sonradan gelen güncellemeyle beraber artık Zenfone serisinin aranan özelliklerinden biri haline gelen kablosuz veri aktarımı kullanıcılara birçok alanda da kolaylıklar sağlamasıyla gündeme geliyor. Özellikle kullanıcıların bilgisayarlara tek tuş ile veri aktarmasına imkan sunan özellik ekstra bir programa ihtiyaç duymadan da veri aktarımı yapılmasına olanak sağlamakta. Peki, Zenfone serisine sonradan getirilen kablosuz veri aktarımı özelliğini nasıl kullanırız? Daha detaylı olarak ele alalım.

  • Şimdi öncelikle Asus Zenfone üzerinden “dosya yöneticisine” girmeniz gerekiyor. Dosya yöneticisine girdikten sonra karşınıza telefonda yer alan dosyalar gelecek. Biz buradan sol alt kısımda yer alan “bilgisayara dosya aktarımı” yazısına tıklıyoruz. Şimdi ise telefonumuzun WİFİ özelliğini açık konuma getirmemiz gerekiyor. WİFİ bağlantısını da açtıktan sonra şimdi ise ekranda gözüken menüden “başlat” simgesine tıklıyoruz.

Asus Zenfone Kablosuz Dosya Aktarımı

Asus Zenfone Kablosuz Dosya Aktarımı

  • Şimdi karşınıza bir bağlantı daha gelecek. Karşınıza gelen bu ekranda bağlantı adını ve bir İP numarası belirlenecek. Ekranda belirtilen bu numarayı bilgisayarımızda açtığımız tarayıcı sayfasının adres satırına yazıyoruz. Adres satırına gösterilen numarayı yazıp arattığımız zaman telefon ile bilgisayar arasındaki bağlantı kurulmuş oluyor. Bağlantı kurulduktan sonra ise tıpkı kablo bağlantısında olduğu gibi istediğiniz hemen her klasöre giriş yapıp istediğiniz dosyayı alabiliyorsunuz.