Asus Memopad HD Nasıl Fabrika Ayarlarına Döndürülür?

tarafından
671
Asus Memopad HD Nasıl Fabrika Ayarlarına Döndürülür?

Akıllı ürün teknolojileri her geçen gün biraz daha gelişmeye devam ediyor. Akıllı telefonlarla başlayan furya yakın zamanda akıllı saatler ve akıllı bilekliklerle deva etmişti. Bunun yanında bir de akıllı telefonlar ve bilgisayarlar arasında bir ürün olarak gösterilen tablet teknolojileri var. Yavaş yavaş bilgisayarlarında yerini almaya başlayan tabletler, gerek dokunmatik ekranları sayesinde gerekse de bazı markaların tabletleriyle beraber sunduğu ofis yazılımlarıyla bu alanda en çok tercih edilen ürünlerden biri olmayı başardı. Tablet teknolojisinin son dönemin gözde teknolojilerinden biri olması büyük firmalarında tablet üretimine yönelmesine neden olmaya başladı. İşte bu şekilde tablet üretimine önem veren markalardan birisi de Asus oldu. Son dönemde akıllı telefonlarıyla adından sıkça söz ettiren marka Asus, akıllı telefonlarının yanı sıra tabletleriyle de gündem olmayı başardı. Bu noktada en çok bilinen tabletlerinden biri olan Asus Memopad HD ile bu alanda adını sıkça duyurmayı başaran Asus’un söz konusu tabletlerinin de sıfır hatalı tabletler olmadığını da belirtmek gerekiyor. Yani zaman zaman Asus tabletlerde de gerek kullanıcı hatalarından kaynaklanan gerekse de cihazın yazılımlarında oluşan sorunlar nedeniyle zaman zaman Asus Memopad tabletlerde çalışmaz duruma gelebiliyor. Bu durumda da kullanıcıların deneyebilecekleri bazı çözüm yolları da sunulmuş durumda. Bunlardan birisi de tableti fabrika ayarlarına döndürmek oluyor. Peki, ama tableti nasıl fabrika ayarlarına döndürebiliriz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi ilk olarak tabletimizi kapalı konuma getirmemiz gerekiyor. Tableti kapalı konuma getirmeden öncede dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlardan birisi tabletimizin şarj miktarı. Fabrika ayarlarına döndürmeden önce mutlaka tabletinizin şarjının %50 seviyesinde olması gerekiyor. Şarj miktarını da ayarladıktan sonra şimdi ise resetleme işlemine geçmeniz gerekli.

Asus-Memopad-HD

  • Bu işlem için de öncelikle “ses açma tuşu + güç tuşu” kombinasyonuna basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza root ekranı geldiğinde tuşları bırakmanız gerekiyor. Şimdi ise gelen ekrandan “factory reset” seçeneğini onaylamanız gerekecek. Şimdi ise sıfırlama menüsü içerisine gireceksiniz. Buradan da “Yes delete all user data” seçeneğine basmanız gerekiyor. Ardından da fabrika ayarlarına dönme işleminin bitmesini beklemeniz gerekiyor. Bu işlemi de yaptıktan sonra tablet yeniden açıldığı zaman sıfırlama işlemi tamamlanmış olacaktır.