Asus DSL-AC56U Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

tarafından
368
Asus DSL-AC56U Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Son dönemde akıllı telefonlarıyla yakaladığı başarıyı aynı şekilde bilgisayarlarıyla da devam ettiren dev teknoloji markası Asus şimdilerde de 4 portlu modemleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmaya başladı. Kullandığı yeni nesil teknolojilerle beraber özellikle modemin kablosuz internet bağlantılarında sinyal gücünü üst düzeye taşımaya başlayan Asus’un en çok beğenilen modem modellerinden birisi de Asus DSL-AC56U. Kablosuz internet bağlantısıyla çok daha uzun bir çekim mesafesi olan Asus DSL-AC56U modem piyasanın en çok kullanılan harici modemlerinden biri olarak da biliniyor. Haliyle piyasanın en çok tercih edilen modem markalarından biri olan Asus DSL-AC56U modemlerin nasıl kurulacağı araştırmaları da en sık yapılan araştırmalar arasında yer almaya başladı. Zira sağlıklı bir internet bağlantısı oluşturmak için mutlaka modemin kurulumunun eksiksiz yapılması gerektiğini belirtelim. Peki, Asus DSL-AC56U modemin internet bağlantı ayarları nasıl yapılır daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak modemin ara yüz ekranına giriş yapmamız gerekecek. Zira tüm modem ayarlarını bu ara yüz sayesinde yapabiliyoruz. Özellikle ilk bağlantı ayarları yapılacağı zaman bu ara yüzün büyük önem taşıdığını belirtmek gerekiyor. Şimdi modem ara yüzüne ulaşmak içinse tarayıcımıza ara yüz adresimizi yazıyoruz. Adres satırına bu bağlamda “192.168.1.1” ifadelerini yazarak modem ara yüzüne bağlanıyoruz.
Asus DSL-AC56U

Asus DSL-AC56U Modem

  • Şimdi karşımıza şifre ve kullanıcı adı yer alan bir menü gelecek. Bu menüye ise şifre olarak da kullanıcı adı olarak da admin yazarak ilerliyoruz. Bu boşlukları “admin” olarak doldurduğumuz zaman karşımıza modem ara yüzümüz gelecek. Bu noktada Asus DSL-AC56U bizlere hızlı kurulum imkanı sunuyor.
Asus DSL-AC56U Modem

Asus DSL-AC56U Modem

  • Hızlı bağlantı için öncelikle “Quick internet setup” bölümüne giriş yapıyoruz. Bu bölüm bizi yönlendirecek. Öncelikle kullanıcı adımız ve şifremiz istenecek. Ardından bağlantı türüne PPPoE seçeneğini seçerek devam edeceğiz. Sonra gelen ekranda da “Annex A” seçeneğini seçerek işlemi tamamlayacağız. Bu noktadan sonra direk olarak gelen ekrana da kablosuz internet adınızı ve şifrenizi yazmanız kablosuz bağlantınızı da oluşturmanızı sağlayacaktır.
  • ÖNEMLİ NOT: Tüm bu işlemler sırasında sağlıklı bir bağlantı almak için mutlaka modem ile bilgisayarınızı kablo ile bağlamanız gerekiyor. Aksi halde bağlantıda kopmalar yaşanabilir.