AppStore’ dan Para İadesi Nasıl Alınır?

tarafından
566
AppStore’ dan Para İadesi Nasıl Alınır?

Apple, geçen senelerde AppStore üzerinden yanlışlıkla satın alınan uygulamalar için para iadesi sistemini tanıtmıştı. Kullanıcılar sevmedikleri uygulamaları veya yanlışlıkla satın almış oldukları uygulamaları sebebini belirterek geri iade edip ücretini alabiliyorlardı. Bu uygulama özellikle durmadan uygulama içi satın alma işlemi yapan ve ailelerini zor bir duruma sokan çocuklar ile daha da ünlendi. Eğer siz de böyle bir durum yaşıyorsanız rehberimizde paranızı nasıl geri alabileceğinizi anlatacağız.

AppStore’ dan Para İadesi Nasıl Alınır?

– İlk olarak ‘’Apple Sorun Bildir’’ sayfasına giriş yapın.

– Uygulamayı satın aldığınız Apple kimliği ile sayfaya giriş yapın.

– Giriş yaptıktan sonra karşınıza son 60 gün içinde AppStore üzerinden satın almış olduğunuz öğeleri göreceksiniz.

– Buradan beğenmediğiniz ve para iadesi almayı istediğiniz uygulamanın yanındaki kısımdan ‘’Sorun bildir’’ seçeneğini seçin.

– Ardından uygulamanın altında çıkan seçeneklerden size uygun olan sorunu seçin.

– Seçiminizden sonra ‘’Bu sorunu açıklayın’’ bölümüne bir açıklama yazısı yazmanız gerek. Bu yazı İngilizce olmalıdır. Örnek olarak ‘’I didn’tlikethisapplication. I wantrefund.’’ Yazabilirsiniz. Ardından ‘’Gönder’’ seçeneğine basarak sorununuzu gönderebilirsiniz.

– Apple göndermiş olduğunuz açıklamayı inceleyerek satın aldığınız ve beğenmediğiniz uygulamanın ücretini 10 gün içinde kartınıza iade ediyor. Satın aldığınız uygulamayı güncelleştiremezsiniz ve tekrardan indiremezsiniz.