Apple Watch Güncellemesi watchOS 3 İle Ne Gibi Yenilikler Geliyor?

tarafından
351
Apple Watch Güncellemesi watchOS 3 İle Ne Gibi Yenilikler Geliyor?

Akıllı telefonları, ve yeni mobil işletim sistemlerinden sonra Apple’ın bu sene en çok konuşulan ürünlerinden birisi de akıllı saatleri oldu. Satışa çıktığı ilk andan bu yana kullanıcıların büyük oranda beğenisini kazanan ve satış rakamlarına da doğrudan bu durumun yansıdığı Apple Watch akıllı saatlerinin yeni modeli olan Apple Watch 2 akıllı saatlerinin duyurulmasıyla bu alanda da adını bir kez daha öne çıkaran Apple, şimdilerde ise akıllı saat işletim sistemleri watchOS güncellemeleri ile gündemde. WWDC 2016 etkinliğinde duyurulan yeni işletim sistemleri için sürekli güncellemelerde yayınlayan Apple, son olarak ise watchOS 3.1 işletim sistemini duyurdu. Peki, yeni işletim sistemi ile akıllı saate ne gibi yenilikler geliyor bakalım.

Uygulamalar Genişletildi

watchOS 3 sürümü ile beraber gelen en büyük yenilikler arasında uygulama desteğinin artması gösterilebilir. Zira bu noktada Apple’ın Ev uygulaması, kalp atış hızı uygulaması, nefes kontrol uygulaması, hatırlatma uygulaması gibi birçok yenilik sunduğunu da belirtelim. watchOS 3.1 güncellemesi ile de kalp atış uygulamasında yaşanan sorunlar düzeltiliyor.

watchos-3

Müzik Uygulamasına Yeni Özellikler

watchOS 3 ile müzik konusunda da kullanıcılara birçok yenilik sunan Apple Watch akıllı saatlerinin bu alanda yeni kazandığı özelliklerden birisi ise son dinlenen müziklerin gösterildiği listeler. Bu sayede son dinlenen müzik listeleri de artık görüntülenebiliyor. watchOS 3.1 güncellemesinde ise bu konuda performans artışlarından başka yeni bir özellik olmadığını da belirtelim.

Apple-Watch

Saat Performansı Arttırıldı

Yayınlanan yeni saat işletim sistemiyle beraber Apple’ın akıllı saatlerinde en çok dikkat çeken özelliği de performans artışı oldu. Menüler arasında çok daha hızlı geçişlerin sağlandığı yeni işletim sistemi uygulama yükleme menüsü, kontrol merkezi gibi yenilikleri de kullanıcılara sunuluyor.

watchos-3

Yeni Uygulama Güncellemeleri

Bu noktada yeni işletim sistemi ile beraber kullanıcılara sunulan yeniliklerden birisi de uygulama güncellemeleri oldu. Güncellenen uygulamalar ise şöyle;

  • Mesajlar uygulaması güncellendi
  • Aktivite ölçer uygulamalar güncellendi
  • Tekerlekli sandalye kullananlar için aktivite ayarları
  • Aktivite sonlandığında otomatik bekleme özelliği