Apple Watch Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

tarafından
910
Apple Watch Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Akıllı telefonlardan sonra gündeme gelen bir diğer teknoloji akıllı saatler oldu. En az akıllı telefonlar kadar ilgi çeken ve büyük oranda da beğeni toplayan akıllı saatler arasında en çok tercihe dilen modellerden birisi ise Apple Watch modeli. iPhone akıllı telefonlarla tam uyum içerisinde çalışması nedeniyle büyük oranda beğeni toplayan telefonların şimdilerde yeni serisi Apple Watch 2’nin de piyasaya çıktığını biliyoruz. Aslında serinin bu kadar çok tercihe edilmesi ve devam serilerinin gelmesinin ana nedeni de akıllı saatlerle beraber kullanıcılara birçok ayrıcalık sunulması. Bu ayrıcalıklardan birisi de tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi Apple Watch saatlerde de ekran görüntüsü alabilmek.

  • Apple Watch akıllı saatlerde ekran görüntüsü alma işlemi ile saate gelen bildirimlerinizin, mesajlarınızın ya da fotoğraflarınızı ekran görüntüsü şeklinde alabiliyorsunuz. Bu işlem için ise yapılması gerekenler oldukça basit.

Apple Watch

  • Öncelikle saatin sağ tarafında bulunan yatay konumlandırılmış düğme yani Digital Crown tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından ise bu tuşun hemen üst kısmında yer alan yuvarlak konumlandırılmış olan Side tuşuna basmanız gerekli. Yani “Digital Crown + Side buton” kombinasyonu yaptıktan sonra saatin ekran görüntüsünü de almış oluyorsunuz. Bu özelliği ile beraber Apple Watch serisi diğer akıllı saatlerinde önüne geçmeyi başarıyor. Zira saatte böyle birçok ufak farklılık bulunuyor.