Apple Night Shift Modu Nedir Ne İşe Yarar

tarafından
500
Apple Night Shift Modu Nedir Ne İşe Yarar
Night shift İOS 9.3 güncellemesiyle en büyük yeniliklerden biridir. Night shift yani gece vardıyası anlamına gelen bu yenilik mavi ışık dengesiyle saat ve konumuna göre kendini otomatik olarak ayarlar ve geceleri elinizden bırakamadınız telefonunuzla daha kaliteli vakit geçirmenizi sağlar. İOS 9.3 güncellemesi son güncellemelerin en büyük yeniliklerinden biri olup en çok da dikkat çekenlerin arasındadır.

Şimdi sizlere Night shift modunu nasıl ayarlayabileceğinizden önce bu modu ne işe yarar onu anlatmaya çalışacağız. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte malum artık herkes teknoloji bağımlısı olduğundan dolayı ipad ve iphone ( apple) gün boyu maruz kaldığımız ve bizim biyolojik saatimizin bozulmasına sebep olan işte, evde ve dışarda elimizden düşürmediğimiz telefonun ışından dolayı geceleri uyku problemleri yaşamaya başladığımızdan dolayı çok güzel bir mod geliştirdi. Öyle ki iphone ve ipad’in geliştirdiği bu mod geceleri otomatik olarak night shift moduna geçerek mavi ışık dengesini azaltıldığından gözlerimiz daha az yorulacaktır.
Apple Night Shift Modu Nedir Ne İşe Yarar

Apple Night Shift Modu Nedir Ne İşe Yarar

Cihazınıza night shift uygulamayı yüklediğinizde uygulamalar kapalı olarak cihazınıza yüklenecektir, bundan dolayı siz uygulamaya girip etkinleştirmeniz gerekecek. Uygulamayı etkinleştirmek için ise ayalar- ekran ve parlaklık menüsünün altında bulunan mavi ışık azaltma seçeneğini seçin ve ”gün doğumundan gün batımı” seçeneğini kapalıdan açık olarak ayarlayın. Bu ayardan sonra ise cihazınızın hangi saat aralığından sonra night shift moduna geçmesini istediğiniz zaman dilimini seçiyorsunuz. Apple kullanıcıları için oldukça faydalı bir mod olmakla beraber aynı zamanda da sarj tüketimine de oldukça fayda sağlayacaktır. Yani geceleri night shift moduyla apple kullananlar artık hem daha rahat uykuya dalacaklardır hem de gözleri çok fazla yorulmayacaktır. Bu da tabii ki gün boyu yaşam kalitenizin artması anlamına gelmektedir. Şahsen fikrim ise bu konuda oldukça olumlu eminim ki bu yazımızı okuduktan sonra sizlerinde Apple hakkındaki düşünceleriniz olumlu olarak değişmiştir. Apple eski ve yıllardır olan kullanıcıları için ise bu mod oldukça hayranlık getirmiştir. Henüz yeni Apple markasına geçmek isteyenlerin ise bu mod dikkatlerini çekmiştir.  Sizlerde dikkat ve özenle okuduğunuzda güncellemeyi rahatlıkla yapabilirsiniz.