Apple Music Üyeliği Nasıl Silinir?

tarafından
260
Apple Music Üyeliği Nasıl Silinir?

Apple, son dönemde yazılım alanına biraz daha yönelmeye başladı. iOS işletim sisteminin iPhone ve diğer Apple ürünleri için her hangi bir alternatifinin olmaması, bununla beraber iOS uygulamalarının sadece App Store üzerinden yayınlananlarla sabit olması, son dönemde Apple’ın işletim sistemlerinin Android işletim sistemlerinin gerisine düşmesine neden olmaya başladı. Hal böyle olunca Apple’da harekete geçerek yeni atılımlar, yazılım ve uygulama alanında yeni yatırımlar yapmaya başladı. Bu yatırımların sonucunda ilk olarak ise karşımıza Apple Music uygulaması çıktı. Binlerce müziğin bulunduğu bir kütüphane olarak değerlendirebileceğimiz Apple Music uygulaması kısa süre içerisinde kullanıcıların da beğenisini kazanmayı başardı. Uygulamanın özellikle son dönemde hit müzikleri de kütüphaneye eklemesi ve ara yüz kolaylığı sunması Apple Music’in en büyük artısı olarak gösterilebilir. Bunun dışında Apple uygulamayı kullanıcılara tanıtmak için aslında ücretli olan Apple Music sistemini ilk 3 ay için ücretsiz hale getirdi. Yani 3 ay boyunca istediğiniz müziği ücretsiz olarak silebiliyorsunuz. Tabi bu 3 ay deneme süresi. Yani bu süre sonunda isterseniz uygulamadan ayrıla da biliyorsunuz. Eğer abonelik ücreti ödeme istemiyor ve Apple Music hesabından yarılmak istiyorsanız o zaman birkaç küçük işlem yapmanız gerek. Bu işlemler neler daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle Apple Music hesabınızı durdurmanız için mutlaka bir sonraki ay dönemini beklemeniz gerektiğini belirtelim. Uygulamadan ayrılmak içinse ilk olarak iTunes hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Hesabınıza giriş yaptığınız anda karşınıza gelen ekrandan sağ üst köşede resminize tıklayarak profil menünüze giriyorsunuz.
Apple Music Üyeliği

Apple Music Üyeliği iptal etme

  • Profil menüsünden ise “ayarlar” sekmesine tıklıyoruz. Ayarlar sekmesi tüm iTunes hesap ayarlarımızı düzenlediğimiz bölüm. Bu menüye girdikten sonra “hesap ayarları” kısmına giriş yapıyoruz. Ardından bu menü altında “abonelikler” adı verilmiş bir seçenek olduğunu göreceksiniz. Abonelikler seçeneğinin karşısında ne kadar aboneliğinizin olduğunu gösteren rakam bulunuyor. Rakamın hemen karşısından ise “yönet” ibaresi olduğunu göreceksiniz. Yönet sekmesine tıklayarak açılan menüden Apple Music üyeliğini seçip ardından “üyeliği yenile ” butonunu devre dışı bırakıyoruz. Böylelikle bir sonraki dönem üyeliğiniz yenilenmeyecek.