Apple Kimliğine Kayıtlı Ödeme Bilgileri Nasıl Kaldırılır?

tarafından
309
Apple Kimliğine Kayıtlı Ödeme Bilgileri Nasıl Kaldırılır?

Apple cihazlarda uygulama satın almak için kullanılan tek bir yöntem bulunuyor. Android işletim sistemlerinden farklı olarak Apple’ın işletim sistemi olan iOS işletim sistemlerinde sadece App Store üzerinden uygulama indirebiliyorsunuz. Bunun dışında hem akıllı telefonlarınız hem de Apple marka diğer cihazlarınıza uygulama yükleme işlemi yapamıyorsunuz. Bu durum satın alınacak uygulamalar için de geçerli. Zira App Store üzerinden ücretli uygulama almak için de sadece ve sadece Apple kimliği kullanılıyor. Ancak Apple kimlik kodu ile alabileceğiniz uygulamaları yine Apple kimliğe ekleyeceğiniz kart bilgilerinizle alabiliyorsunuz. Bunun için mutlaka kimliğinize ödeme bilgileri de kayıt etmeniz gerekiyor. Ancak ödeme bilgilerinin bu şekilde kayıt altına alınması bazı durumlarda sorunlara neden olabiliyor. Özellikle telefonunuzun çalınması ya da kaybolması durumunda tüm ödeme bilgilerinizin cihazda saklı tutuluyor olması size ciddi sorunlar çıkartabiliyor. Bu sorunu çözmek için ise Apple kimlik üzerinden ödeme bilgilerinizi kaldırabiliyorsunuz. Apple kimlik üzerinden ödeme bilgileri nasıl kaldırılır daha detaylı bakalım.

  • Şimdi öncelikle tüm uygulama ayarlarını yaptığımız menü ayar sekmesine giriş yapmamız gerekiyor. Menü üzerinden ayarlar sekmesine girerek işleme başlıyoruz. Ayarlar menüsü üzerinden ise “iTunes ve App Store” sekmesine giriş yapmamız gerekecek. Zira tüm ödeme işlemleri ve indirilecek uygulama ayarları bu menü üzerinden düzenleniyor. Bu menüye kısaca market ayarlarının yapıldığı menüde diyebiliriz.
Apple Kimliğine Kayıtlı Ödeme bilgileri

Apple Kimliğine Kayıtlı Ödeme Bilgilerini silme işlemi

  • Karşımıza gelen menüden kimlik ayarları kısmına girmemiz lazım. Kimlik ayarları sekmesine tıkladığımız anda karşımıza Apple kimlik bilgileri gelecek. Şimdi açılır menüden “Apple kimliğini göster” sekmesine tıklamamız gerekiyor. Bu seçenekte bize kimlik bilgilerimizi ve Apple kimlik üzerinde kayıtlı olan bilgilerimizi gösterecek. Şimdi karşımıza tüm bilgilerin yer aldığı pencere gelecek. Bu pencerede ödeme bilgileri kısmı dolu ise sizin bu kısma gelerek ödeme bilgileri kısmını “hiçbir şey” seçeneğiyle güncellemeniz gerekecek. Böylece yaptığınız ayarlama sonrasında daha önce Apple kimlik ile yaptığınız ödeme unutulmuş olacak. Her satın alma işleminde sonra bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor.