Apple, Google Drive’ı Kullanacak

tarafından
790
Apple, Google Drive’ı Kullanacak

Ünlülerin özel fotoğraflarının ifşa olmasıyla gündeme gelen iPhone’nun yedekleme servisi olan iCloud, Google Drive alt yapısını kullanabilecek. Apple, rakibi olan Google ile böyle bir anlaşmaya vararak çoğu Apple fanını şaşırtmış görünse de bu anlaşma birçok Apple kullanıcısının yararına olacak.

400 ile 600 milyon aralığında bir anlaşmayla sağlanan bu hizmet sayesinde Apple kullanıcıları, bulut yedekleme sistemlerinde daha hızlı ve daha kaliteli bir işleyişe sahip olacaklar. Bu da demek oluyor ki Google Drive, Windows Azure alt yapısından daha kaliteli bir işleyiş sunuyor. Ayrıca en beğenilen müzik uygulamalarından biri olan Spotify verilerini de barındıran Google Drive gün geçtikçe daha geniş ve kaliteli bir veri tabanına sahip oluyor.

iCloud Nedir?

indir

iCloud, Apple firmasının kendi kullanıcılarına sunduğu bir bulut hafızadır. Bu sayede kullanıcılar herhangi bir depolama birimine ihtiyaç duymadan fotoğraflar, videolar gibi verileri bulut hafızaya yükleyebilirler.

Google Drive Nedir?

google-drive-logo-2014

Google’ın mobil cihazlardaki işletim sistemi olan Android cihazlarında yer alır. Android kullanıcıları fotoğraflar ve videolar gibi verilerini yedeklemeyi sağlayan bir bulut sistemdir.