Apple Cihazları İçin Genius Bar İle Randevu Nasıl Alınır?

tarafından
692
Apple Cihazları İçin Genius Bar İle Randevu Nasıl Alınır?

Daha çok akıllı telefonları ile adından söz ettirse de aslında teknolojinin birçok alanında ürünleri ile gündem olan Apple’ın tüm bu ürünleri kadar satıştan sonra kullanıcılara verdiği destek de beğeni topluyor. Zira diğer teknoloji markalarına göre Apple’ın satış sonrası teknik destek sistemi çok daha planlı şekilde işliyor. Genel olarak ürününüz ne olursa olsun teknik destek için randevu sistemini kullanabiliyorsunuz. Böylelikle hem gereksiz yere beklemeden hem de istediğiniz günlerde teknik servis desteği alabiliyorsunuz. Apple’ın bu konuda kullandığı yeni sistem ise Genius Bar sistemi. Peki, Genius Bar ile randevu alırken hangi işlemleri yapmamız gerek bakalım.

  • İlk olarak Apple’ın resmi yardım sayfası üzerinden “https://www.apple.com/tr/retail/geniusbar/” bağlantısına gitmeniz gerekiyor. Teknik destek için bu sayfaya girdikten sonra ise sayfanın üst kısmında yer alan “hemen yardım alın” kısmına tıklamanız gerekiyor.

Genius-Bar

  • Şimdi karşınıza gelen ekrandan ürün sınıfınızı seçmeniz gerekli. Akıllı telefon, tablet, bilgisayar ya da Apple TV destek almak istediğiniz ürün hangisi ise bu ekrandan seçim yapmanız gerekiyor.

Genius-Bar-destek-alma

  • Şimdi ise gelen ekrandan sorununuzun hangisi olduğunu seçmeniz gerekiyor. Sorun seçimlerini yapıp bir sonraki ekrana geçtiğinizde ise sorununuz hakkında daha detaylı bir açıklama sayfası karşınıza geliyor. Bu sayfada tam olarak yaşadığınız sorunu seçmeniz gerek. Eğer listede yaşadığınız sorun yoksa bu durumda “sorunum listede yok” seçeneğini seçip ardından da sorununuzu 140 karakter ile yazabilirsiniz. Söz konusu seçimi yaptıktan sonra ise bu kez “onarım için getirin” seçeneğini seçip Apple kimliğinizi ve şifrenizi girip randevu ekranına girmeniz gerekiyor. Gösterilen tarihlerde randevu almanız mümkün.