Apple Aktivite Uygulaması Yeni Güncelleme Sonrası Nasıl Değişti?

tarafından
561
Apple Aktivite Uygulaması Yeni Güncelleme Sonrası Nasıl Değişti?

Teknoloji markaları arasında en çok tercih edilenlerden biri olarak bilinse de aslında daha çok akıllı telefon alanında adından söz ettiren Apple, her sene olduğu gibi bu senede uzun süredir yeni seri akıllı telefonları ile gündemde. Serinin en güncel telefonu olan iPhone 7 serisinin satışa çıkmasıyla beraber bir kez daha gündem olan Apple, özellikle akıllı telefonlarına eklediği yeni işletim sistemiyle de çok daha fazla gündeme gelmeye başladı. Zira artık dev marka akıllı telefonlarında yer verdiği donanımlarla telefonlarının yazılımlarını tam uyumlu hale getireceğini de açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından ise yeni seri işletim sisteminin de iOS 10 olacağı belirtilmişti.

Apple

İlk Büyük Güncelleme Geldi

iOS 10 işletim sisteminin kullanıma geçmesiyle beraber Apple birçok yeni sorunla da karşı karşıya kalmaya başladı. iPhone 7 serisinde kulaklıklarda soruna neden olması, iPhone 6 serilerinde performans sorunları ortaya çıkarması ve bunun benzeri hatalarla beraber gelen iOS 10 işletim sisteminin tüm bu hatalarını gidermek için ise sürekli yeni güncellemeler aldığını da söylemek gerek. İşletim sisteminde yaşanan sorunları bu şekilde bir bir çözmeye başlayan Apple, bunun dışında ilk büyük güncellemesini de yayınladı.

Yayınlanan ilk büyük güncelleme sonrasında iOS 10.1 ile beraber gelen yeni özelliklerde merak konusu oldu. İlk olarak sistemsel sorunları çözdüğü belirtilen yeni güncellemenin bunun dışında birçok uygulamaya da yeni özellik kazandırdığı belirtildi. Yeni gelen özellikler arasında en çok beğeni toplayanlarından biri ise aktivite uygulamasının güncellemesi oldu.

iOS-10-1

Aktivite Uygulamasına Ne Gibi Yenilikler Geldi?

iOS 10.1 güncellemesi ile beraber Apple artık engelli kullanıcılar için de birçok ayrıcalık sunmaya başladı. Aktivite uygulamasıyla beraber kullanıcılara sunulan ayrıcalıklar arasında ise tekerlekli sandalye için sunulan özellikler dikkat çekiyor. Bu özellikler ise şöyle;

  • Tekerlekli sandalye kullanıcıları için tempo ölçer

  • Yine tekerlekli sandalye kullanıcıları için sunulan mesafe ölçer özelliği

Her iki özellikler beraber artık çok daha kullanışlı hale gelen Apple’ın aktivite uygulaması iPhone telefonlarla da doğrudan uyum içerisinde çalıştığı için artık spor verilerinin de doğruluk payının çok daha fazla olduğunu da belirtelim.

iOS 10.1 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Tüm bu yeni özellikleri ile beraber merak edilen bir diğer nokta ise iOS 10.1 güncellemesinin nasıl yükleneceği. Güncelleme yapabilmek için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit.

  1. Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor.

  2. Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra ise “genel” kısmına giriş yapmanız ve ardından da “yazılım güncellemesi” kısmına girmeniz gerekli.

  3. Yazılım güncellemesi bölümünden ise yaklaşık olarak 205 MB boyutundaki iOS 10.1 güncelleme dosyasını indirmeniz ve yüklemeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde güncellemeyi yapabilirsiniz.