App Store Uygulama İndirememe Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
706
App Store Uygulama İndirememe Sorunu Nasıl Çözülür?

Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak Apple, akıllı telefonlarında kendi işletim sistemini oluşturmayı tercih etti. Akıllı telefon pazarına girmeyi ilk hedefledikleri anda kendi işletim sistemlerini kullanacaklarını açıklayan Apple, ilk iPhone telefondan güncel en son sürüm olan iPhone 6 Plus telefonlara kadar da kendi işletim sistemini kullanmaya devam etti. iOS adı verilen işletim sistemi sadece şimdiye kadar olan serilerde değil görünen o ki bundan sonra ki iPhone telefonlarda da tek tercih edilen işletim sistemi olacak. Bununla beraber işletim sisteminin içe kapalı yapısının da aslında tüm telefonun kullanımını değiştirdiğini söyleyebiliriz. Zira Android sistemlerde olduğu gibi özgür uygulama yükleme imkanı veya sistem dosyalarında değişikliğe gitme imkanı Apple iOS işletim sisteminde bulunmuyor. Bunun yerine yine Apple tarafından sağlanan App Store uygulama marketi kullanılıyor ki kullanıcılarında buradan uygulama indirme istedikleri zaman Apple kimliği oluşturmaları gerekiyor. Ancak bu şekilde en azından yasal sınırlar içerisinde Apple iPhone telefonlara uygulama indirmek mümkün hale geliyor. Bazı durumlarda ise App Store uygulama mağazasında yaşanan sorunlar nedeniyle istediğiniz uygulamayı indiremeyebiliyorsunuz. Kimi zaman, zaman aşımından kaynaklı sorunlar, kimi zaman da bağlantı sorunlarından dolayı App Store hata mesajı görüntülüyor. Peki, bu durumda neler yapabiliriz daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Zira bu sorun genel olarak bağlantı problemlerinden kaynaklı oluyor. Eğer mobil veri üzerindeyseniz bağlantıyı kesip uygulamayı birde Wi-Fi bağlantı üzerine deneyebilirsiniz. Aynı sorun devam ederse bu kez bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Şimdi ise yine indirmek istediğiniz uygulamada zaman aşımı hatası ile karşılaşıyorsanız öncelikle App Store hesabınızdan çıkış yapmanız gerekiyor. Apple kimliğinizle beraber hesabınızdan tamamen çıkış yapıyorsunuz.
App Store Uygulama sorunu

App Store Uygulama İndirememe Sorunu nasıl çözülür

  • Ardından App Store uygulamasını da sonlandırmanız gerek. Uygulamayı da sonlandırdıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon açıldığında öncelikle Apple hesap girişini bir kez daha yapın ardından da yine kablosuz bağlantıyı kullanarak hesabınıza girin ve App Store’dan sorun yaratan uygulamayı bir kez daha indirmeyi deneyin. Büyük bir ihtimalle sorununuz çözülmüş olacak.