App Store Arama Sorunu Nasıl Çözülür?

tarafından
720
App Store Arama Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlar arasında en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi de iOS işletim sistemi. Tamamen Apple tarafından geliştirilen ve sadece Apple akıllı telefonlarında kullanılan işletim sistemi iPhone akıllı telefonların en çok önem verilen yönlerinden de biri olarak dikkat çekiyor. Tabi iOS 10’un sadece Apple’ın ürünlerinde kullanılıyor olması iOS işletim sistemi için de belli başlı uygulamalara yer verilmesine de neden oluyor. Bu noktada iOS işletim sistemi için kullanılan yine Apple tarafından geliştirilen App Store uygulama mağazasının da bu alanda en çok dikkat çeken uygulamalarından biri olduğunu da söylemek gerekiyor. iPhone telefonlardan da genelde App Store üzerinden uygulama yükleme işlemi yapılıyor olmasıyla beraber kimi durumlarda bu uygulamada da sorunla yaşanabiliyor. Yaşanan sorunlar arasında arama sonuçlarını görüntülemek de en sık karşılaşılan sorun. Peki, bu sorunu nasıl çözüyoruz bakalım.

  • App Store üzerinden arama yaptığınızda hiçbir arama sonucunun çıkmaması durumunda Apple’ın reklam ayarlarını düzenlemeniz gerekebiliyor. Bunun için ise öncelikle ayarlar menüsüne giriş yapmanız gerekecek. Ayarlar menüsünden hemen sonra ise “gizlilik” sekmesine girmeniz gerekiyor.

App-Store

  • Reklam ayarlarını da bu sekme üzerinden düzenlemeniz gerekecek. Reklam ayarlarını için ise alt kısımda yer alan “Reklam” sekmesine basmanız gerekiyor. Son olarak ise buradan “reklam takibini sınırla” sekmesini açık konuma getirmeniz gerekli. Şimdi ise App Store uygulamanızı kapatıp ardından ise yeniden açmanız gerekiyor. Uygulamayı yeniden başlattıktan sonra yaptığınız aramalarda da artık sorun çıkmaması gerekiyor. Bu noktada mutlaka uygulamayı yeniden başlatmanız gerektiğini de hatırlatalım. Zira App Store uygulamasını yeniden başlatmamanız durumunda sorun devam edebilir.