Android’de Dökümanlar Pdf’ye Nasıl Dönüştürülür?‏

tarafından
245
Android’de Dökümanlar Pdf’ye Nasıl Dönüştürülür?‏

Android‘de bulunan dokümanları kolay veya uyumluluk sorunları yaşamamak için PDF formatına dönüştürmek isteyenler, fakat bunu yapamayanlar için bir kaç ufak bilgiler verdik.

Office formatları çoğunluk ile cihazları farklı şekillerde gösterebiliyor. Bunu önlemenin yolu ise PDF formatına dönüştürmektir.

Cihazınızda bulunan dokümanları PDF formatına dönüştürmek için ilk olarak dokümana göre uygulama yüklemek gerekiyor. Dokümanları dönüştürmek için yüklediğiniz uygulamayı çalıştırın. Sonra ‘’select file’’ butonuna tıklayın. Sonra dönüştürmek istediğiniz dosyanın bulunduğu konuma gidin ve seçin. Dokümanı seçtikten sonra ise dönüştürme başlayacaktır. Eğer dosya büyükse bu biraz zaman alabilir.

PDF formatlı bir doküman önceki Office dokümanın bulunduğu dizine kaydedilir. Dönüştürülen PDF dokümanını açabilmek için ise Adeobe Reader uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.

Adobe kullanım kolaylığı, metinleri ekrana uyarlama, ve gece modu özellikleri ile en iyi PDF deneyimini sizlere sunar. Ayrıca oldukça hafiftir ve bütün Android cihazlarda kolayca çalışabilir.