Android’de Bildirimleri Sesli Dinleme Nasıl Yapılır?

tarafından
1158
Android’de Bildirimleri Sesli Dinleme Nasıl Yapılır?

Android cihazlarda bildirimlerin sesli dinlenmesi için ayarlar kısmından bildirimler sekmesine girin. Bildirimlere girdikten sonra sesli bildirimleri açın.

Bazı cihazlarda engelliler için tasarlanmış olan bildirim aracı kullanılır. Size gelen mesajları sesli olarak dinleyebilirsiniz veya sosyal medya hesabınıza gelen bildirimi kendi ayarladığınız ayarlar ile dinleyip işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sesli Bildirim Dinleme Neden Kullanılır?

Bildirimleri sesli dinlemek isteyen kullanıcılar genelde görme engeli olan kullanıcılardır. Görme engeli olmaları akıllı telefon kullanmayacakları anlamına gelmez. Çünkü bu telefonlar akıllı telefonlar olarak karşımıza çıkmaktadırlar ve her ihtimali düşünmeleri gerekir. Telefon üreticileri işletim sistemlerinin faaliyetlerini ne kadar arttırırsa o kadar ilgi görür. Kapsamlı olarak düşünülen bu teknoloji dâhileri her geçen gün yeni etkinliklerle göz önüne çıkıyorlar.

Sesli Bildirim Dinlemek İçin Özel Uygulama Var Mı?

Öncelik olarak Google Play Store’da bulunan birkaç uygulama arasından seçtiğiniz sesli bildirim uygulamasını ücretsiz indirip deneyebilirsiniz. Uygulama yüklendikten sonra kendinize özel olan ayarları yapıp, hangi durumlarda hangi komut ile işlem yapacağınızı ayarladıktan sonra deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Deneme sürümü ortalama 7 gün ile 15 gün arasındadır. Almak istediğiniz uygulamayı bu günler içerisinde deneyip almak veya almamak kararını daha sağlıklı verebilirsiniz.

Henüz adı duyulmamış olan programları yüklemeniz ve kullanmanız önerilmez. İnternet dünyasında bu tür uygulamaların ihtiyacı arttıkça, dolandırıcıların da gözleri açılmış durumda. Size bildirimlerinizi daha rahat öğrenmenizi sağlayacaklarını ve diğer uygulamalardan ucuz olduğunu göz önünde bulundurarak sizi bir nevi ikna etmiş olurlar. Eğer güvenilmeyen ve zararlı içerikler barındıran uygulamaları indirirseniz, cihazınıza ciddi zararlar verir ve sizin vermediğiniz komutları yaparlar. Hatta bildirim aldığınız sosyal medya hesabını bile ele geçirirler. Hesaplarınızdaki özel bilgilere erişebilirler. Lütfen bir uygulamayı kullanmaya başlamadan önce, güvenliğiniz için araştırın.