Android Yerine iPhone Almak İçin 4 İyi Neden

tarafından
638
Android Yerine iPhone Almak İçin 4 İyi Neden

Uzun zamandır iPhone ve Android kullanıcıları arasında tartışılan ancak daha evvelde olduğu gibi halen bir neticeye varılamamış bir durum var. iPhone cephesinden Android cephesine yapılan olumsuz yorumlar kadar, Android cephesinden de iPhone için yapılan bir kadar olumsuz yorum okumak mümkün. Kimisine göre Android cihaz kendisi için olmazsa olmazı iken bir başkası için ise iPhone aynı önemi taşıyor.

Operatör Uygulamaları:

Eğer Android bir cihaz tercih etmiş ve bunu makul taksit oranları ile bir operatör aracılığı ile almaya karar vermişseniz o operatörün belki de hiç kullanmayacağınız birçok özelliğinin telefonunuzda olmasına razı gelmişsiniz demektir. Fakat bu durum iPhone cihazlarda aynı değil. iPhone cihazının nereden alınmış olursa olsun kendine özgün uygulamalarından başka bir uygulama görmezsiniz.

Müşteri Hizmetleri:

Cihazınızın bozulması kadar bu olumsuzluklar esnasında muhatap olacağınız müşteri hizmetlerinin ilgisi de önemli bir etken. Bu yüzden Müşteri Hizmetlerinin kullanıcıları ile olan ilgisi de göz önünde tutulacak önemli sebeplerden. Akıllı cihaz kullanmakta olan kimselerin görüşleri doğrultusun da ise iPhone Müşteri Hizmetlerinin bu gibi durumlarda ilgisi Android’e nazaran açık ara önde.

Güncelleme Desteği:

Android yerine iPhone cihazları tercih etmenize imkan sağlayacak en önemli nedenlerden biriside iPhone cihazların Android cihazlara oranla uzun seneler cihazı güncellemeler ile desteklemesi. Android cihazların birçoğu ilk yıldan sonra güncellemeler almazken iPhone cihazlar uzun yıllar güncellemeler almaya devam ediyor.

Uygulama Kalitesi:

Android cihazlarda kullanıcılar Google Play Store oldukça fazla geliştiriciye ve buna doğru oranla birçok uygulamayı içeriyor. Fakat Google Play Store’da olmayan birçok özellik App Store’da yer alırken bu uygulamalar daha profesyonel geliştiriciler tarafından yayımlanıyor. Üstelik iki cihaz arasında yer alacak uygulamalar daha evvel App Store’da yer alıyor.