Android Wear Akıllı Saat İle iPhone Telefon Arasında Nasıl Bağlantı Kurulur?

tarafından
861
Android Wear Akıllı Saat İle iPhone Telefon Arasında Nasıl Bağlantı Kurulur?

Akıllı telefon teknolojilerinden hemen sonra giyilebilir teknolojiyle tanışmaya başladık. İlk olarak Google’ın tüm dünyaya tanıttığı akıllı gözlük serisi, ardından akıllı bilekler derken şimdilerde ise akıllı saat teknolojisi giyilebilir alanda en büyük buluşlardan biri oldu. Birçok markanın giriş yaptığı akıllı saat pazarında hemen her sene birçok yeni üründe çıkmaya başladı. Tabi bu ürünler arasından bazıları kullandıkları teknolojiler ve marka desteği sayesinde diğerlerinden kolaylıkla ayrılabiliyor. İşte bu tip akıllı saatler arasında en çok kullanılanları ise Android Wear saatler oluyor. Hem tasarım hem de özellikleri olarak oldukça beğeni toplayan Android Wear akıllı saatleri bir akıllı saatten beklenen hemen her işlevi de yerine getirebiliyor. Sistem olarak adından anlaşılacağı gibi Android kullanan akıllı saat bu sayede Android cihazlarla tam uyum sağlamayı da başarıyor. Kablosuz bağlantı teknolojisiyle birkaç küçük işlem sayesinde Android işletim sistemine sahip olan cihazlara kolaylıkla bağlanabilen Android Wear saatler, bunun dışında iOS kullanıcıları içinde birçok çözüm barındırıyor. Her ne kadar saatin serisi Android Wear olsa da bu sayede birkaç küçük ayar yaparak iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarda da Android Wear bağlantısını yapabiliyorsunuz. Tüm bu ayarları yaparak Android Wear ile iPhone arasında nasıl bağlantı kurulur daha detaylı bakalım.

  • Hemen belirtelim bu işlem için iPhone akıllı telefonunuzun işletim sistemi sürümü yani iOS sürümü en az 8.2 olmak zorunda. Daha düşük versiyonlara ne yazık ki Android Wear saatler destek vermiyor. Şimdi ilk olarak iPhone telefondan saatin uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bunun için resmi uygulama mağazasından Android Wear uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır.
Android Wear Akıllı Saat bağlantısı

Android Wear Akıllı Saat

  • Uygulamayı indirdikten sonra indirdiğimiz uygulamayı açıyoruz. Şimdi saatin bluetooth özelliğiyle beraber telefonun da bluetooth açarak program üzerinden bir arama yaptırıyoruz. Telefon ekranında ise saatinizin model marka numarasının yer aldığı bir cihaz gelecek. Şimdi ise bu cihazı seçerek eşleştir dememiz gerekiyor. Kısa bir aramadan sonra iki cihaz eşlemesi için bir kod istenecek. Saatin üzerinde gözüken kodu iPhone üzerinde istenen yere yazarak eşleştirmeyi bitirebiliyorsunuz.