Android Telefonlar’da Pil Kullanma Süresini Uzatma

tarafından
261
Android Telefonlar’da Pil Kullanma Süresini Uzatma

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar‘da pil süresini uzatma konusunda bilgiler sunacağız. Anroid işletim sistemi, diğer akıllı telefonlarda bulunan çeşitli işletim sistemlerine göre daha fazla pil tüketmektedir. Özgür bir şekilde tüm işlevselliklere açık olduğundan sürekli olarak veri alışverişi ve diğer aktif işlemlerden ötürü pil gücünü baya bir azalmaktadır. Bu nedenle cihazımızda ki bazı özellikleri kısıtlamalı veya kökten kapatmalıyız. Aşağıda cihazınız için pil kullanma süresini daha fazla uzatmak için bazı bilgiler hazırladık.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda bulunan ve oldukça pil tüketimi yapmakta olan hizmetlerden biri Google Play hizmetleridir. Örnek olarak verirsek, GPS bilgisine sürekli ihtiyaç duymakta olan bu hizmet, GPS’den alacağına sürekli olarak arka planda çalışan Google Play hizmetlerinden verileri almakta ve bundan dolayı sürekli veri alışverişi olduğundan pil tüketimini de etkilemekte.

android akıllı telefonlarda pil süresi uzatma

AKILLI TELEFONLAR’DA PİL SÜRESİNİ UZATMAK İÇİN AYARLAR

  • Birince adımda, ilk önce yapacağınız işlem cihazınızda bulunana menü’den Ayarlar > Google Ayarları bölümüne girerek burada bulunan özellikleri ve uygulamaları kendinize göre optimize ederek boş ve işe yaramayan tüm faaliyetleri durdurmanız.
  • Cihazınızı ilk satın alırken veya format attıktan daha sonra uygulamalar ile birlikte gelen ve işe yaramayan uygulamaları Ayarlar > Uygulamalar kısmına girdikten sonra tüm uygulamalar bölümüne girerek burada bulunan ve işinize yaramayan gazete ve benzeri uygulamaları cihazınızdan kaldırarak kurtulun.
  • Cihazınız’da power tuşuna basarak kapandığını sandığınız uygulama veya oyun gibi işlemler aslında kapanmamakta olup, cihazınızın arka planında işlemlerine devam etmektedir. Arka plan’da çalışan tüm uygulamaları kapatın.
  • Cihazınızda bulunan konum paylaşma özelliğini sürekli kapalı tutun, sadece işinizin olduğu zamanlarda aktif edin ve sonrasında mutlaka kapalı tutun.