Android Telefonlarda Google Reklamları Nasıl Kapatılır?

tarafından
3366
Android Telefonlarda Google Reklamları Nasıl Kapatılır?

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android, her geçen gün biraz daha geliştirilmeye devam ediyor. Sürekli yeni güncel sürümleriyle gündeme gelen Android işletim sistemi Google tarafından sunulan bir işletim sistemi olduğu için yine Google kaynaklı uygulamaları içerisinde barındırıyor. Varsayılan uygulamaları bunun dışında resmi uygulama mağazası gibi birçok önemli uygulamada haliyle Google’a bağlantılı olarak çalışıyor. Resmi uygulama mağazası da yine Google tarafından sunulan Google Play uygulama mağazası. Tabi aslında Android işletim sistemini bu kadar tutulan bir işletim sistemi haline getiren özelliklerden birisi de aslında resmi uygula mağazası. Zira Google resmi uygulama mağazası sayesinde işletim sisteminden milyonlarca uygulama ve oyuna erişim sağlayabiliyorsunuz. Ücretli olarak erişim sağlayabildiğiniz uygulamaların yanı sıra yine milyonlarca ücretsiz erişim sağlanan uygulama olduğunu da söylemek mümkün. Tüm bu ücretsiz uygulamaların elde ettiği gelirler ise yine Google reklamları tarafından sağlanıyor. Sadece Google değil uygulama geliştiricilerinin de kazanç sağlaması için gerekli olan reklamlar kimi zaman sayfanın doğru görüntülenmemesine de neden olmakta. Bu gibi bir durumda ise reklamları kapatma seçeneği de yine kullanıcılara bırakılıyor. Bunun için belli başlı ayarlar yaparak telefonunuzun artık reklamları göstermesini engelleyebiliyorsunuz. Tüm bu ayarlar neler? Daha detaylı olarak ele alalım.

  • Şimdi Google ayarlarını kapatmak için öncelikler telefonumuzdan uygulamaları görüntülememiz gerekecek. Bu işlem içinde telefonumuzdan “ayarlar” sekmesine giriş yapıyoruz. Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra ise karşımıza gelen açılır menüden “kişisel” ayarlar kısmına girmemiz gerekecek.

Android-Telefonlarda-Google-Reklamları-kapatma

  • Kişisel ayarlar kısmında yer alan menüden ise “hesaplar” sekmesine giriş yapıyoruz. Hesaplar sekmesi telefonda kullandığınız hesaplarınızı görüntüleyecektir. Buradan Google hesabına girmemiz gerekecek. Google hesabına giriş yaptığınızda da telefonda kullandığınız Google hesabınız altında bir dizi ayar menüsü olduğunu göreceksiniz. Buradan da “kişisel bilgiler ve gizlilik” sekmesine giriş yapmanız gerekli. Bu sekme reklam ayarlarının da yer aldığı sekme. Son olarak buradan “reklam ayarlarını” seçerek yeni bir ayar menüsü daha açmış oluyoruz. Şimdi karşımıza gelen ekrandan “reklam bildirilerini kapat” seçeneğini aktif etmemiz yeterli olacaktır.