Android Tableti USB Bağlantısı İle İnternete Bağlama Nasıl Yapılır?

tarafından
4591
Android Tableti USB Bağlantısı İle İnternete Bağlama Nasıl Yapılır?

Son dönemde ortaya çıkmaya başlayan akıllı cihazlar bilgisayarların alternatifleri haline gelmeye başladı. Boyutu ne kadar küçük olursa olsun belli standartların altına inemeyen laptopları taşımak yerine artık çok daha portatif olan tablet adı verilen mini bilgisayarları tercih eder olduk. Hem boyutları hem de avantajları nedeniyle son dönemde akıllı telefonlarla beraber tercih unsuru haline gelen Android Tabletlerin avantajları kadar dezavantajları da bulunuyor. Özellikle internet konusunda tablet bilgisayarların epey bir geri kaldığını söylemek mümkün. Birçok tablet modeli sadece Wİ-Fİ üzerinden internet hizmeti sunuyor. Bu tip modellerde mobil internet kullanmak mümkün olmuyor. Mobil internet teknolojisini barındıran sayılı Android tabletler ise fiyat olarak tercih edilmiyor. Bu durumda ise kullanıcıların tercih edebilecekleri birkaç internet bağlantı yöntemi bulunuyor. Bunlardan birisi de Android tableti usb bağlantı ile bilgisayara bağlamak. Bu işlemler bilgisayar üzerinden tablete internet sağlayabiliyorsunuz. Peki, bağlantı işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz?

Ön Hazırlık

Bağlantıyı kurmadan önce bilmeniz gereken bazı püf noktalar var. İlk olarak bağlantı kurmanızı sağlayacak olan tablete uyumlu bir usb bağlantı kablosu almanız gerekiyor. Zira birçok Android tablet standart usb kablo yerine mini usb desteliyor. Ardından bilgisayarınızı tercihen kablo ile internete bağlamanız gerekiyor. (Wİ-Fİ bağlantısını da tercih edebilirsiniz)

Bağlantı Ayarlarının Yapılması

  • Öncelikle Android tablet ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Tablet modeline göre değişmekle birlikte ilk sırada yer alan “kablosuz bağlantı ayarları” ve ardından da “diğer” seçeneğine giriyoruz. Bu menide en alt kısımda “USB İnternet bağlantısı” denen bir seçenek var. Bilgisayarınızı usb kablo ile tablete bağladığınız zaman bu seçenek aktif hale geliyor.
Android Tableti USB Bağlantısı İle İnternet

Android Tableti USB Bağlantısı İle İnternete Bağlama nasıl yapılır

  • Bu bağlantı kısmına girdikten sonra bilgisayarınızın işletim sistemine göre bir seçim yapıp kurulum kısmına gelmeniz gerek. “ileri” butonlarına tıklayarak işlemi tamamlıyorsunuz.
Android Tablet

Android Tableti USB Bağlantısı İle İnternete Bağlama nasıl yapılır

  • Sonraki aşamada ise bilgisayarınıza gelip “Yerel ağ ayarları” kısmından özelliklere girmeniz gerekiyor. Buradan “Diğer kullanıcılar, bu bilgisayara internet ile bağlansın” kutucuğunu aktif hale getiriyorsunuz. Bağlantınız bu işlemden sonra kurulmuş oluyor.