Android Sürüm Kontrolü Nasıl Yapılır?

tarafından
630
Android Sürüm Kontrolü Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon denildiği zaman ilk akla gelen konulardan biri işletim sistemi oluyor. Telefonları artık bilgisayar gibi kullanmaya izin veren akıllı telefon işletim sistemleri bu teknolojinin gelişmesindeki en büyük etkenlerden de biri olarak biliniyor. Akıllı telefon işletim sistemi dediğimiz zaman ise akla gelen ilk işletim sistemi Android işletim sistemi oluyor. Akıllı telefonların çok daha işlevsel hale gelmesine olanak sağlayan Android işletim sistemi, hali hazırda Google tarafından da geliştirilen mobil işletim sistemi olarak da biliniyor. Birçok ünlü markanın da tercih ettiği işletim sistemi olarak bilinen Android işletim sistemi tüm bunlara ek olarak sürekli bir şekilde güncelleniyor. Özellikle son dönemde ardı ardına birçok yeni güncelleme alan Android işletim sistemi son olarak da Android N yani 7.0 sürümü ile gündeme gelmişti. Sürekli yeni sürümlerle anılan işletim sisteminin elde ettiği bu başarı sayesinde artık telefon alırken de kullanıcıların dikkat ettiği konulardan birisi Android işletim sistemi sürümü olarak biliniyor. Birçok markada bu noktada kullanıcılara en son sürümü sunmak için çalışmalar yapmakta. Peki, ama alacağımız ya da kullandığımız telefonun Android işletim sistemi sürümünün ne olduğunu nasıl öğreniriz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi ilk olarak telefonumuzun ayarlar menüsüne girmemiz gerekecek. Telefonumuzun “ayarlar” menüsüne girdikten sonra ise açılır ayar penceresi üzerinden alt kısımlara doğru inmeniz gerekiyor. Ayar menüsü üzerinden alt bölümlere indiğinizde buradan yeni bir bölüme giriş yapmanız gerekecek.

Android Sürüm

  • Giriş yapacağınız bu yeni bölüm “telefon hakkında” bölümü olacak. Telefon hakkında bölümünde marka numarası telefon sürüm bilgilerini görebilirsiniz. Alt menüde ise Android sürüm başlığı altında kullandığını Android sürümü de görebileceksiniz.