Android Rootsuz Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

tarafından
667
Android Rootsuz Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Çoğu kişi Android cihazlara sahiptir. Bu cihazlarla iletişim kurmanın yanı sıra oyun oynanır, program kullanılır ve kişisel isteklere göre düzenleme yapılır. Bazı durumlarda cihazın ekran videosunu çekmek gerekebilir. Çoğu program root yetkisi isteyebilir. Sizin cihazınız rootlu olmayabilir ama rootsuz ekran videosu çekme programları da bulunmaktadır. İşte bunlardan bazıları;

Az Screen Recorder Uygulaması İle Ekran Videosu Çekme

Rootsuz Android cihaza sahip olup cihazının ekran videosunu kaydetmek isteyen kullanıcılar için ideal bir programdır. Az Screen Recorder uygulamasını sadece cihazınızın ekran videosunu kaydetmek için değil, ekran fotoğrafı çekme, ses kaydetme gibi işlevler için de kullanabilirsiniz.

Mobizen Uygulaması İle Ekran Videosu Çekme

Yine rootsuz Android cihaza sahip olup cihazının ekran videosunu çekmek isteyen kullanıcılar için ideal bir program. Mobizen Android sürümü 4.0 ve üzeri cihazlarda çalışmaktadır. Ekstra olarak USB veya wi-fi ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak, bilgisayarınız üzerinden telefonunuzu kontrol edebilirsiniz.

Shou Uygulaması İle Ekran Videosu Çekme

Shou bir uygulamadan beklediğinizin ötesini yapan bir uygulama. Diğer topluluklar ve arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz, canlı yayın yapabileceğiniz harika bir uygulama. Shou tamamen ücretsiz bir uygulama. Shou uygulaması size yapacağınız çekimlerde bir süre kısıtlaması vermiyor, üstelik çektiğiniz videoya herhangi bir filigran eklemiyor. Shou uygulamasını kullanmak için; Android 5.0 ve üstü Android cihaz kullanıcılarının herhangi bir root yetkisine sahip olmasına gerek yokken, Android4.0 ve kitkat kullanıcılarının root yetkisine sahip olması gerekiyor.

Rec Uygulaması İle Ekran Videosu Çekme

Rec uygulaması ile video çekebilmek için; Android 4.4 kitkat sürümüne sahip kullanıcıların cihazının rootlu olmasına gerek varken, Android 5.0 lollipop sürümüne sahip kullanıcıların cihazının rootlu olmasına gerek yok. Rec uygulaması ile ekran videosu çekebilmek için cihazınızı bilgisayara bağlamanız gerekmektedir. Arıca çekim sırasında çekimi durdurma devam ettirme, tıkladığınız yerleri vurgulama, çekim esnasında mikrofondan ses kaydı yapabilme gibi güzel özellikleri var.