Android Pokemon GO Nasıl Güncellenir?

tarafından
1040
Android Pokemon GO Nasıl Güncellenir?

Son dönemin en büyük çıkışı yakalayan oyunlarından biri Pokemon GO oldu. Daha önce genelde Nintendo Wii için çıkarılan efsane çizgi film serisi Pokemon’un oyunlarının diğer platformlarda oynanması için ilk adımı ise Niantic firması attı. Artık sadece Nintendo oyunu değil bunun dışında aynı zaman mobil oyun teknolojisi içinde geliştirildiği duyurulan Pokemon serisi tüm bu haberlerin ortaya çıkmasının ardından Pokemon GO olarak geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. İlk olarak sadece duyurusu yapılan oyunun tanıtımları bile milyonlarca kişi tarafından izlenmişti. Milyonlarca kullanıcı tarafından merakla beklenen efsane çizgi film serisinin oyunu Pokemon ise sonunda mobil platformlar için çıkışını yaptı. Sadece mobil platformlar için çıkışını yapan Pokemon GO oyunu en başarılı oyunlardan biri olmayı da başardı. Çok kısa bir süre içerisinde binlerce hatta milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen mobil oyunun en büyük sorunu ise tüm ülkeler için çıkışı yapmaması oldu. Sadece ilk olarak Amerika için yayınlanan oyun son dönemde ise yavaş yavaş başka ülkeler içinde çıkmaya başladı. Bu noktada son olarak Avrupa için de yayınlanmaya başlayan oyun hala Türkiye için de yayınlanmadı. Bu durumun oluşturduğu en büyük sorun ise oyunun yeni güncellemelerini alamamak oldu. Peki, ama Türk kullanıcılar Pokemon GO güncellemelerini nasıl yapabilir?

  • Hemen belirtelim bu işlem için öncelikle Google Play hesabınızın başka bir bölgeye tanımlı olması gerekiyor. Yani eğer ki oyunu indirmek için bölge değişikliği yaptıysanız o zaman her hangi bir işleme gerek kalmadan doğrudan Google Play üzerinden Pokemon GO oyununu güncelleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken hesabınıza girmek ve güncellemeyi başlatmak olacaktır.

Pokemon-GO

  • Ama eğer Google Play üzerinden değil de harici APK dosyası olarak indirmede bulunmuşsanız o zaman mecburen aynı şekilde oyunun güncel sürümünü indirmeniz gerekecek. Bu işlem için öncelikler bir kısa araştırma yapmanız ve ardından da en güncel sürümü internet üzerinden indirmeniz gerekiyor. Fakat yeni sürüm için eski sürümü silmeniz ve aynı Gmail hesabı ile giriş yapmanız gerekiyor.

Pokemon GO Apk Güncelleme

Eğer oyunu Pokemon GO Apk indirip kurduysanız güncellemeyi de aynı şekilde yapmanız gerekiyor. Aşağıdaki linke tıklayıp “All Versions” kısmından en güncel versiyonu indirip telefonunuza kurulum yapabilirsiniz. Bunu yaparken eski apkyı silmenize gerek yoktur. Zaten yeniyi yüklemeye çalıştığınızda update yani güncelleme yaptığınızı yazacaktır.

http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/