Android Klavye Uygulamaları

tarafından
303
Android Klavye Uygulamaları

Artık günümüzde anlık mesajlaşma yazılımlarının popülerliği artması ile birlikte gelişmiş klavyelere ihtiyaçlarda hızla artmaya başladı. Hızlı, doğru ve çok kolay bir şekilde yazı yazma programları bulunuyor. Ancak bazısı ücretli bir kısmı ücretsiz olmak şartı ile.

Sizler için Android’in en iyi 5 klavye uygulamasını derledik.

  1. Fleksy

Minimalist olan tasarım ile oldukça güzel görünen fleksy üstün olarak kelime tahmini sistemi ile hatalı yazımları başarılı bir şekilde düzeltebiliyor.

Sadece hangi harfe bastığınızı değil, harfin ne tarafına bastığınızı da algılayabilen uygulama böylece aslında ne yazmak istediğinizi kolayca algılayabiliyor. 30 gün ücretsiz bir şekilde kullanılmasına izin verilen uygulama kullanım süresi bittiğinde 4,65 TL bir ücret isteniyor. Ayrıca mağazasında kullanıcılara özel tasarım olarak klavye satılabiliyor.

  1. Swiftkey

En sık indirilenler listesinde uzunca bir zamandır inmeyen Swiftkey’in adını en az bir kez sizde duymuşsunuzdur. Başarılı kelime tahmini sistemi ile gündeme gelen uygulama, kişiselleştirilebilir yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Önceleri ücretli olarak satılan klavye, geçtiğimiz yıllarda artık ücretsiz olarak kullanılmaya başlandı. Ancak uygulamayı farklı temalarda kullanmak isterseniz uygulamayı mağazadan ücretini ödeyerek temayı almanız gerekiyor. Söz konusu olan temalar paket halinde veya tek tek satın alabilirsiniz.

  1. Swype

Swiftkey ile beraber en popüler hızlı yazı yazma uygulamalarından biridir. Kesme, kopyalama gibi işlemleri basit bir şekilde yapabilen bir uygulama. Ayrıca aynı anda iki farklı dili kullanma imkanı sunuyor. Türkçe dahil olmak üzere 71 farklı dilde kullanılıyor ve deneme sürümü ücretsiz olarak indiriliyor. Tam sürümü almak ise 2,16 TL ücreti üzerinden satılıyor.

  1. Google klavye

Google’ın kendi uygulaması olan klavye sade tasarımı ve işlevsel olan özellikleri ile klavye uygulamaları arasında kendine çok iyi bir yer ediniyor.

Ayrıca tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen klavye, Google özel konuşmayı yazıya çevirme özelliği ile ön plana çıkıyor. Ancak kelime tahminleri konusunda rakipleri kadar iyi olamasa da servislerdeki yazıları algılayarak kelime tahminleri yapabiliyor olması önemli bir özellik.

  1. TouchPal 

Adını pek fazla duymadığınız ancak kullanıcılarını gayet memnun bırakan bir uygulamadır. Türkçenin de içinde bulunduğu 85 farklı dil seçeneği ile uygulamada yazı yazmayı kolay bir hale getiren kısa yollar bulunuyor. Örnek olarak sol tarafa hızla kaydırım yaptığınızda yazdığınız yazı hızlı bir şekilde siliniyor. Ücretsiz bir şekilde indirilen klavye özel tema almak istediğinizde mağazada ücretli olarak satın alınabiliyor. Ayrıca siz istediğiniz takdirde arka plan görselini kendi yüklemiş olduğunuz bir görsel ile ücretsiz olarak değiştirmeniz mümkün olabiliyor.