Android İşletim Sistemlerinde Instagram Ve Facebook Arasında Nasıl Bağlantı Kurulur?

tarafından
535
Android İşletim Sistemlerinde Instagram Ve Facebook Arasında Nasıl Bağlantı Kurulur?

Sosyal medya günümüzün en çok kullanılan iletişim araçlarından biri olarak biliniyor. Anında ve masrafsız bir şekilde iletişim sağlaması sayesinde sosyal medya uygulamalarında akıllı telefon uygulama mağazalarından en çok indirilen uygulamalar olduklarını söylemek gerekiyor. Hatta ilk 5 indirmeye baktığımız zaman mutlaka bir sosyal medya uygulamasının listede olduğunu da görebiliyoruz. Bu noktada en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında da instagram ve Facebook geliyor. Aslında her iki uygulamanın da aynı çatı altında çalıştığını söylemek gerekiyor. Facebook tarafından satın alınan ve kullanıcı kitlesini bir hayli arttıran instagram da aslında Facebook’a bağlı olarak çalışan bir uygulama. Bununla beraber özellikle son dönemde her iki uygulama üzerinden de takipçi sayılarını bir hayli yükselten kullanıcıların bu alanda fenomen olarak adlandırıldığını da biliyoruz. Facebook bir yana dursun ama instagram üzerinden fenomen olmak ise hesap sahiplerine bir servet kazandırabiliyor. Zira fenomen olan kullanıcıların hesaplarında sadece reklam yayınlamaları bile bu kullanıcıların markalardan ciddi oranda para kazanmasını sağlıyor. Haliyle bu durum kullanıcıların daha fazla takipçi kazanmak için birçok yolu denemesini neden oluyor. Takipçi kazanmak içinde başvurulacak ilk yöntemlerden biri tüm sosyal medya hesapları birbirine bağlayarak bir köprü oluşturmak ve sosyal medya hesapları üzerinde yer alan tüm kullanıcıları bir araya toplamak. Bu yöntem için ise uygulamalar arasında belirtilen ayarları kullanarak bağlantı kurmak gerekiyor. Peki, bakalım aslında aynı çatı altında çalışan iki uygulama Facebook ile instagram arasındaki bağlantıyı nasıl kuruyoruz.

  • Öncelikle bu işlemi Android işletim sistemleri için anlatacağımıza belirtelim. İOS işletim sistemleri içinde bağlama işlemi çok büyük farklılıklar içermiyor. Fakat ufak tefek birkaç fark olduğunu da söylemek gerekir. Şimdi bağlantı işlemi için ise öncelikle hem Facebook hem de instagram hesabınızı açık konuma getirmeniz gerekiyor.
instagram bağlantı hesapları

instagram

  • Her iki uygulamayı da akıllı telefon üzerinden açıyoruz. Ardından instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. İnstagram uygulaması içerisinden ise profil menüsüne tıklamanız gerekiyor. Ardından sağ üst menüde yer alan çark işaretine tıklıyoruz. Ardından ise “bağlantılı hesaplar” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Buradan ise Facebook sekmesini seçmeniz gerekiyor. Facebook sekmesi mavi renge dönüşünce ise hesabınızın ismi ve benzeri özellikleri karşınıza gelecek. Bağlantıyı da onayladıktan sonra iki hesap birbirine bağlanmış olacak.