Android Desen Kilidi Nasıl Kırılır

tarafından
980
Android Desen Kilidi Nasıl Kırılır

Yapacağınız işlem recovery mode telefonlara rom yükleme, sistem dosyalarını yükleme-silme ve fabrika ayarlarına geri döndürme gibi işlemleriniz için yararlıdır. Şunu da belirtmek gerek ki telefonlar kendi aralarında farklılık gösterebilmektedir. Telefonların genelinde, telefoncuğunuzu açma kapama + ses yükseltme + orta tuş tuşlarına aynı anda basın. Ekranda karşınıza çıkan sayfada ”reboot system now” seçeneğini işaretleyeceksiniz. 2.Adım da ise sistemi geri yükleme işlemine geçmekteyiz. Son kez uyaralım ki bu işlemden sonra şayet ki bilgileriniz yedeklenmediyse tümü silinecektir. Bu ayardan sonra telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Şimdi acılan ekranda ise ses tuşunu kullanmanız gerek ve ”Wipe dat / Factory reset” menüsüne geleceksiniz ve onaylacaksınız.

Onaylama için ise orta tuşu veya power tuşunu kullanabilirsiniz. Sonrasında karşınıza ”yes- delete all user data” seçeneği çıkacak. Böylelikle telefonunuz sıfırlanmış olacaktır. Tekrardan hatırlatmada fayda görüyoruz ki bu işlemden sonra resim ve rehber gibi tüm bilgileriniz tamamen silinmiş olacaktır. Bundan dolayı da telefon değişimi, desen kilit şifre kırma vb. sorunlar için mutlaka bilgilerinizi Google drive gibi uygulamalara yedeklememizi öneririz. Böylelikle istediğiniz zaman online olarak tüm bilgilerinizi tekrar telefonunuza yüklebilirsiniz. Android sistemlerde aslında desen kaldırma işlemi oldukça basit ve kolaydır. Bazı kullanıcılar desen kaldırma olayını kendileri gözlerinde büyütmekte ayrıca basit bir kullanım ile videoları izleyerek yada yetkili veya ilgili sayfalardan araştırmalarda yaparak bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Android Desen Kilidi Neden Kırılır

Android Desen Kilidi Neden Kırılır

Hangi model ve mark olursa olsun akıllı cihazlarda genelde aslında ayarlar bölümünden girilerek güvenlik yazan kısma tıklanır ve oradan ekran kaydır, ekran şifrele veya desenli şifrele gibi güvenlik ayarları çıkmakta olduğu gibi aynı şekilde işlemi kapatmak için de yaptığınızda Android desen kilidini çözmüş olursunuz. Farklılık gösteren cihazlarda ise yukarıda tam teşekküllü anlattığımız gibi uygulanır ise kesin sonuca ulaşarak hizmetlerden ve kolaylıklardan yararlanabilirsiniz. Fark her zaman farklı olmakla olmaz çünkü farklılık Android Desen kilidini çözebilen de farklı bir konumda olmuş olur. Teknolojiyi iyi kullanan bireylerin zaten pratik yöntemler ile bu sorunu halledecekleri gibi sorunsuz bir şekilde aktif edip veya de aktif şekilde kullanabileceklerdir.