Android Akıllı Telefonlarının İşlemcisi Nasıl Hızlandırılır?

tarafından
639
Android Akıllı Telefonlarının İşlemcisi Nasıl Hızlandırılır?

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları bu konumuzda sizlere Android işlemci hızını arttırmak için birkaç yöntemden bahsedeceğiz. Android kullanıcılarının büyük bir kısmı tam bir teknoloji canavarı gibi her şeyin en iyisini istediği gibi işlemci performansının da hızlı olmasını istemektedir. Bu konuya oldukça önem veren android kullanıcıları işlemcinin hızlı olabilmesi için tüm uygulamalara hemen hemen göz atmıştır. Bu durumdan oldukça şikayetçi olan bir grup Android kullanıcı bir araya gelerek bu konuda herkesin rahatlaması için Performance Control adında bir uygulama geliştirdiler. Geliştirdikleri bu uygulama sayesinde Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların işlemci hızlarını oldukça rahatlatmakta. Bu uygulama işlemciyi hızlandırdığı gibi, aynı zamanda pil bilgisini sizlere sunmakta ve pil ömrünü uzatmanızda işinize yarayacak araçları da haznesinde barındırmakta.

android işlemcisi hızlandırma

Cihazınıza indireceğiniz bu uygulama ile, işlemciye ait yürütme frekanslarını yönetebiliyorsunuz. RAM ve diğer belleklerin kullanımını azaltmak adına “MinFree Task Killer” özelliğini kullanma şansını tanımaktadır. SD okuma hızını kendinize göre ayarlayabilme seçeneği sunan özel sanal bellek ve dosya sistemini kullanarak cihazınızı daha da hızlandırmak mümkün. Bu uygulama sayesinde size özel shell komutları, recovery dosyalarını flashlama özelliği, dalvik temizleme aracı ve veritabanı optimizasyonu sağlayan araçlarda mevcuttur.

Bu uygulama her ne kadar böyle çok özelliği ile göz kamaştırsa da biraz kurulum esnasında  da bazı zahmetleri göz önünde bulundurmak gerekir. Performance Control uygulamasını kullanmadan evvel cihazınızın root erişimi açık olmalı ve aynı zamanda Busybox uygulamasının kurulu ve çalışır şekilde hazır olması gerekmektedir. Performance Control uygulamasını cihazınızdan Google Play Store’ye girerek indirebilir ve cihazınıza kurarak hemen kullanabilirsiniz.