Android Açılış Şifresini Unuttuysanız Yapmanız Gerekenler

tarafından
2236
Android Açılış Şifresini Unuttuysanız Yapmanız Gerekenler

Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları çoğu zaman giriş şifrelerini ve şifre desenlerini unuttukları bir gerçek. Özellikle bu şifreleri ilk kez deneyenler henüz alışkanlık kazanamadıkları için bu durum ile çok daha sık karşılaşıyorlar.

Android kilit ekranı şifresini unuttuysak, ilk yapmamız gereken şifreyi beş defa yanlış girmek. Bazı cihazlarda bu 10’a kadar yükseliyor ancak genel olarak 5 defa girmeniz yeterlidir. 5 defa yanlış girdikten sonra “Şifrenizi unuttunuz mu” gibi bir seçenek çıkıyor. Bir sonraki sayfada karşınıza ya yedek pin kodunuzu isteyen ya da belirlemiş olduğunuz bir soruyu cevaplamanızı isteyen bir ekran geliyor olacaktır.

Bu iki bilgiden birini hatırlamıyorsanız hemen altta hesap kilidi açma seçeneğini seçmeniz doğru olacaktır. Bu bölüme Google Play girişi için kullanılan şifre girilerek devam ediyorsunuz.tablet-desen-kilidi

Artık şifreniz açılmıştır, telefonu aktif bir şekilde kullanma imkanınız var. Cihazınız sizden yeni bir şifre belirlemenizi isteyecek. Bu adımdan sonra yeni bir şifre belirlemeniz ve bu yeni şifreyi unutmamanız önemlidir, zira her defasında böyle adımlar oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Eğer mobil cihazınızda söylediğimiz gibi bilgiler yer almıyor ise bu sebeple cihaza giriş yapamıyorsanız Android cihaz üreticileri ile iletişime geçerek şifre unutma prosedürleri konusundan onlardan bilgiler alabilirsiniz. Bu da genelde telefonunuzun teknik serviste yazılım atılmasıyla problemi çözüyor.