Android 5 İle Misafir Modu Nasıl Aktif Hale Getirilir?

tarafından
320
Android 5 İle Misafir Modu Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Akıllı telefonlarda en yaygın kullanılan işletim sistemi Android. Google tarafından geliştirilen ve sadece Samsung, Asus gibi dev markaların değil bu pazardaki küçük markaların ve tabletlerinde kullanılan Android’in bu kadar başarılı olması ve çok tercih edilmesinin ana nedenlerinden birisi de sürekli sürüm güncellemesi yapılıyor olması. Gelen sürüm güncellemeleriyle beraber ise hem Android işletim sistemine yeni özellikler ekleniyor hem de akıllı telefonlarında buna bağlantılı olarak donanımsal özellikleri artıyor. Bu şekilde güncellenen Android sürümlerinden birisi de Android 5.0 yani namı değer Lolipop. Her ne kadar Android 6.0 işletim sistemi çıkmış olsa da henüz telefonlara entegrasyonu tam sağlanamadığı için hala birçok marka Android 5.0’ı kullanıyor. Zaten yeni nesil işletim sistemi birçok yenilikte getiriyor. Bu yeniliklerden en ilginç olanlarından birisisi de Android misafir kullanıcı modu. Telefonunuzun sadece bir bölümüne erişim sağlanmasına olanak tanıyan misafir modu nasıl kullanılır? İnceleyelim

  • Bu modda sizin dışınızda biri telefonu kullanmak istediğinde hangi uygulamalara ulaşıp ulaşmayacağı belirliyorsunuz. İlk olarak üst açılır menüyü aşağı indirmeniz gerekiyor. Kullanıcılar bölümünde eğer resim eklediyseniz resimli profiliniz, eğer eklemediyseniz adınızın yer aldığı ana kullanıcıya tıklamanız gerekiyor.
Android 5 İle Misafir Modu

Android 5 İle Misafir Modu nasıl kullanılır

  • Ardından misafir kullanıcı ekle butonuna tıklamanız gerekiyor. Ekle butonuna tıkladığınızda artık menüde bir de misafir kullanıcı yer alacak. Misafir kullanıcıyı seçtiğinizde ise telefonunuz misafir kullanıcıya geçecek. Bu modda telefonun uygulama yüklü olamayan ilk haliyle kullanım sunuluyor. Eğer misafir kullanıcı ayarlarını değiştirmek isterseniz telefonun menüsünden “ayarlar” ve ardından kullanıcılar sekmesi altından “kullanıcılar” sekmesine girerek Android 5 için misafir kullanıcı ayarları yapabilirsiniz. Zira bu şekilde misafir kullanıcıların erişebileceği uygulamaları da belirleyebilirsiniz.

Not: Ayrıca şunu belirtelim misafir kullanıcı modunda telefon rehberi de tamamen saklanıyor. Eğer aramalara ayarlar kısmından izin vermediyseniz bu modda arama işlemi de gerçekleştirilemiyor. Aramaları da alamıyorsunuz. Android ayarlar menüsünden tüm bu ayarları yapmanız en azından arama tercihinizi belirlemeniz gerekiyor. Aksi halde telefonunuz bir nevi uçak moduna geçiyor.