Android 4.x Serisi İlk Kurulum Nasıl Yapılır?

tarafından
521
Android 4.x Serisi İlk Kurulum Nasıl Yapılır?

Tablet ve akıllı telefon teknolojilerinde en çok kullanılan işletim sistemi Android işletim sistemi. Son dönemde akıllı saat teknolojilerinde de tercih edilmeye başlanan Android işletim sistemi buna karşın sürekli olarak güncellenmeye de devam ediyor. Hatta artık akıllı cihaz alırken Android sürümünün güncelleme alıp almayacağı da cihazın tercih edilip edilmeyeceğini belirliyor. Bu noktada artık Android 6.0 güncellemesi ile karşılaşmaya başladığımız şu günlerde Android’in en beğenilen serilerinden biri olan Android 4.x serisinde kalan akıllı cihazları da biliyoruz. Genelde bir önceki nesil olarak adlandırılan birçok akıllı cihazında aslında Android 4.x serisinde kaldığını söylemek gerek. Zira Android kullanım verilerinin raporlarına da bu durum yansımış. Raporlara göre hala Android 4 serisini kullanan büyük bir kitle var. Haliyle akıllı cihazlara format atıldığında yani sıfırlama işlemi yapıldığında Android 4 serisinde nasıl kurulum yapıldığı da merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı teknolojiler konusunda da en çok gelen sorularda bu yönde. Her hangi bir nedenden dolayı sıfırlama yaptığımız ya da yeni aldığımız cihazda kurulum tamamlanmaması durumunda Android 4 serisinin kurulumunu nasıl yapacağımıza daha detaylı bakalım.

  • Kurulum ekranını açtığımızda ilk olarak karşımıza Android dil ekranı gelecek. İlk olarak tanımlı dil İngilizce olarak karşımıza çıkıyor. Biz buradan dil seçimini Türkçe yaparak işleme başlıyoruz. Ardından ileri butonuna tıklıyoruz. Dil ayarlarından sonra ise şimdi Şimdi karşınızı giriş ekranı seçimi gelecek. Buradan “sistemin girişi” kısmına tik atarak devam ediyoruz.
Android 4 kurulum yapma

Android 4 ilk kurulum nasıl yapılır

  • Şimdi karşımıza ise kablosuz bağlantı kısmı gelecek. Eğer bu aşamada cihazın internete bağlanmasını istiyorsanız o zaman internet bağlantınızı seçerek internet kurulumuna geçiyorsunuz. Bunun için kablosuz internet şifrenizi istenilen alana girmeniz ve onaylamanız yeterli olacaktır. Bağlantınızı kurduktan sonra ya da kurmak istemezseniz “atla” butonuna bastıktan sonra şimdi takvim ve saat düzenlemesi yapmanız isteniyor. Söz konusu ayarları da yaptıktan sonra ise Google oturum açıp açmayacağınız soruluyor. Play Store dahil bir çok sistemde kullanılacak olan hesabınıza giriş yaparak bu aşamayı da bitiriyoruz. Son olarak konum tercihlerinizi belirtmenizle kurulum sonuçlanmış olacak.
Android 4

Android 4 ilk kurulum Google hesabı

NOT: Android cihazlarda kurulum yaparken internet bağlantısının şart olmadığını belirtelim. Ama eğer internet bağlantınızı kurarsanız o zaman Google hesap doğrulama, konum gibi işlemleri daha kolay yapabilirsiniz.