Akıllı Telefonlar İle Bilgisayara Nasıl Bağlanılır

tarafından
583
Akıllı Telefonlar İle Bilgisayara Nasıl Bağlanılır

Merhaba sevgili TeknoAbla.com okurları, bu konumuzda sizlere akıllı telefonlar ile bilgisayar bağlanmanın yollarını anlatacağız. Teknolojinin gelişmesi ile farklı olanakları kullanıcılar ile paylaşan Google, bunlara bir yenisini daha ekleyerek gücünü tekrar göstermiş oldu. Google akıllı telefonlar aracılığı ile Windows işletim sistemine sahip veya Mac işletim sistemine sahip kişilerin bilgisayarlara kolayca bağlanabilmeleri durumunu sağladı. Akıllı telefonlar ile bilgisayara bağlanmak için bir adet Andoid işletim sistemine sahip akıllı telefon ve Chrome tarayıcının olması yeterli.

akıllı telefonlar ile bilgisayar nasıl kullanılır

Öncelikle Mac veya Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınıza Chrome Web Mağazsı‘na girerek burada bulunan Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını indirin. Uygulama bilgisayarınıza inerken, aynı zaman’da cihazınızı bilgisayarınıza yetkilendirecek olan 6 haneli parolayla eşleştirin. Hemen ardından bilgisayarınıza indirdiğiniz Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını aynı şekilde akıllı telefonunuza da indirerek uygulamanın cihazınıza kurulmasına izin verin. Bu bağlantı doğrultusunda eşleştirme için girdiğiniz 6 haneli parolayı akıllı telefonunuzda belirlenen ekranda onayladıktan sonra, akıllı telefonunuzun ana ekranında bilgisayarınızın masaüstü görüntüsü meydana gelecektir.

Bahsettiğimiz yönergeleri takip ettikten sonra hem akıllı telefonunuzdan hem de tablet gibi cihazlardan bilgisayarınıza kolayca erişebilir veya bir başkasına yetki vererek uzaktan bilgisayarınıza bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Google’nin akıllı telefon kullanıcılarına sunmuş olduğu bu harika uygulama henüz ilk haftasında olmasına rağmen 4’ün üzerinde puan alarak haftanın en iyi uygulamaları arasında ilk sıralarda yer almıştır. Bunun yanı sıra kullanan çoğu kişi hakkında olumlu yorumlar yazarak diğer kişilerin uygulama konusunda güvensizlik hissini ortadan kaldırmıştır.

Akıllı telefonlarınızın aracılığı ile bilgisayarınızı kullanırken mouse kontrolünü dokunmatik ekran ile sağlayabilirsiniz. Herhangi bir yazı yazma alanına girdiğinizde ise, mesaj yazdığınızda çıkan klavye ekranı çıkacak ve istediğiniz yazı metnini bilgisayarınıza aktarabileceksiniz.