Akıllı Telefonda Detaylı Kamera Bilgisi Nasıl Görüntülenir?

tarafından
534
Akıllı Telefonda Detaylı Kamera Bilgisi Nasıl Görüntülenir?

Akıllı telefon alırken bir dizi özellik değerlendirmesi yapılıyor. Akıllı telefonun ekran boyutu, içerisinde yer alan işlemci, işlemcinin yanı sıra Ram bellek teknolojisi ve Ram miktarı, son dönemde oldukça önemli hale gelen grafik kartı gibi birçok teknolojiye göre akıllı telefon seçimi yapılıyor. Tüm bu teknik özelliklerin dışında görüntüleme cihazlarında yaşanan gelişmeler sayesinde artık akıllı telefonların kameraları da bir hayli önem taşımaya başladı. Hem 4K dönemine girilmesi hem de artık VR cihazlarının da piyasa çıkması telefonların görüntüleme teknolojilerinin yani kameraların bir hayli önem kazanmasına neden oldu. Hal böyle olunca akıllı telefonlar artık kamera özelliği de telefonun tercih edilmesinde ki en önemli etkenler arasında yer alıyor. Bu noktada ise aslında kullanıcıların bir hayli dikkatli olmalarının gerektiğini de belirtelim. Zira büyük markaların dışında tercih edilen bazı telefonlarda belirtilen kamera özellikleri gerçeği yansıtmaya biliyor. Hatta özellikler gerçeği yansıtsa bile özellikle Çin menşeyi bazı markalarda özelliklere göre oldukça kalitesi lenslerin kullanılması belirtilen özelliklere rağmen oldukça kötü kamera deneyimleri ortaya koyuyor. Tüm olumsuzluklardan kurtulmak ve kameranın detaylarını öğrenmek için ise kullanıcılarında tercih edebileceği bazı yöntemler var. Bu yöntemler arasında en çok kullanılanı ise özel bir kod yazarak kamera bilgisini görüntülemek. Akıllı telefonların gizli menüsüne girmek için kullanılan bu kod sayesinde telefonda yer alan kamera sistemini net bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Bu işlemi nasıl yapıyoruz ve yazmamız gereken kodlar neler daha detaylı bakalım.

  • Şimdi öncelikle gizli menüyü açmak için kullanılacak olan kodu yazmak için arama menüsüne girmemiz gerekecek. Bu menüye girebilmek için standart olarak kullanılan telefon tuşuna basmanız yeterli.
Android kamera bilgisi

Android kamera bilgisi görüntüleme

  • Gerekli alanı açtıktan sonra ise şimdi arama menüsüne telefon tuşlarını kullanarak gerekli kodu girmeniz gerekiyor. Kamera ayarlarını tam olarak görüntülemek için kullanılan gizli kod ise şöyle “*#*#34971539#*#*”. Bu kodu arama menüsüne girdiğinizde arama tuşuna basmadan direk olarak karşınıza kamera ayarlarını gösteren bir bilgi menüsü gelecek.