Akıllı Saat Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

tarafından
567
Akıllı Saat Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Akıllı telefonlardan hemen sonra teknoloji dünyasında sıkça görmeye başladığımız akıllı saat teknolojisi giderek yaygınlaşmaya başladı. Samsung, Apple, Sony, LG derken birçok markanın akıllı saat ve akıllı bileklerini de sektörde bulur olduk. Bu teknolojinin giderek yaygınlaşması ve hemen hemen her markanın kendi saatini piyasaya sürmesi ise akıllı saat alırken kullanıcıların artık seçim yapma imkanının oluşmasına neden olmaya başladı. Peki, sürekli yeni modellerin eklendiği akıllı saat alanında tercih yaparken nelere dikkat etmemiz daha iyi bir model almamıza olanak sağlar bakalım.

  1. Telefon Desteğine Dikkat Etmek

Bu noktada ilk olarak dikkat edilmesi gereken konu saatin akıllı telefonlarla olan uyumu. Genel olarak kablosuz bağlantı ile akıllı telefonlar ve akıllı saatler arasında bağlantı kuruluyor olsa da bazı saatlerin mobil işletim sistemi desteği konusunda hemen her işletim sistemini desteklemediğini de belirtmek gerekiyor. Bu nedenle akıllı saat tercihi yaparken telefonunuzun işletim sistemine (Android, iOS, Windows Phone) dikkat etmeniz gerekiyor.

akıllı saat

  1. Uygulama ve Mikrofon Desteği

Kullanıcıların tercihlerine göre değişmekle beraber akıllı saat alırken uygulama desteklerine de önem vermek gerekiyor. Saati spor alanında kullanacaksanız sağlık fitness uygulamalarını destekleyen bir saat, eğer saatinizi klasik olarak kullanacaksanız ya da telefon görüşmeleriniz için kullanacaksanız da mikrofon ve benzeri özelliklere sahip olan bir saat tercihinde bulunmanız gerekiyor. Zira tüm bu özellikleri destekleyen saatleri de tercih etmek mümkün.

akıllı-saat

  1. Saat Ara Yüz Desteğine Dikkat Etmek

Önem verilmesi gereken bir diğer nokta saat ara yüz desteği. Genel olarak birçok akıllı saatte sadece dokunmatik yüzey ve dijital saat değil bunun dışında klasik görünümlü saat ara yüzleri de bulunuyor. Tercihinizi yaparken de saatinizi nerede kullanacaksanız bu alana göre ara yüz desteği bulunan bir akıllı saat tercih etmeniz sadece akıllı saat özellikleri kullanmakta değil bunun yanında bir aksesuar olarak da saatinizi kullanmanıza olanak verecektir.