Airties Air Firmware Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

tarafından
1129
Airties Air Firmware Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternete bağlanmak için kullandığınız bir nevi aracı cihazlara modem denilmekte. Bilgisayar ile internet arasındaki bağlantıyı kurmamıza olanak sağlayan ve modem olarak adlandırdığımız bu cihazlar olmadan ne yazık ki internete bağlanmamız mobil internet teknolojileri dışında pek de mümkün olmuyor. Haliyle internet için en önemli parçalardan biri olan modemlerin markaları, kullanımları, özellikleri kısacası hemen her noktası da oldukça önemli ve kullanıcıların dikkat etmeleri gereken noktalar. Üstelik sadece donanım özellikleri ya da bağlantı özellikleri değil bunun aynında modemlerin yazılımlarına da dikkat etmek gerekiyor. Zira modemlerde oluşacak bir güvenlik açığı internet kullanımınızı tehlikeye atabilmekte. Bu nedenle genelde modemlerde Firmware adı verilen yazılımlarla hem kullanım hem de güvenlik özelliklerinin belirlendiğini ve bu yazılımların modem için oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kullanıcı ise modem Firmware yazılım güncellemesine de önem vermediği için modem güvenliği konusunda sıkıntılar yaşayabiliyor. Modem markanız ne olursa olsun düzenli olarak Firmware yazılım güncellemesini de kontrol etmenizde yarar var. Bu noktada yazılım güncellemelerinizi nasıl kontrol edebileceğinizi Airties Air modemler üzerinden anlatalım.

  • Öncelikle bu ayarların yapılması için modem ara yüz menüsüne girmemiz gerekiyor. Airties Air  modemlerde bu işlemler için öncelikle “192.168.2.254” numarasını internet tarayıcımızın adres çubuğuna yazıyoruz. Diğer modemlerde bu numara değişebilir. Eğer modeminiz farklı ise modeminize uygun ara yüz numarasını yazarak tarayıcınızda ara yüze giriyorsunuz. Ara yüze girdikten sonra gelişmiş ayarlar sekmesine tıklıyoruz.
Airties Air Firmware Güncelleme işlemi

Airties Air Firmware Güncelleme

  • Gelişmiş ayarlar sekmesine girdiğimizde ise açılır menüde karşımıza araçlar menüsü gelecek. Karşımıza gelen “araçlar” sekmesine tıklıyoruz. Araçlar sekmesine tıkladığımızda modemimizin güncelleme ayarlarını görüntülüyoruz. Bu noktada kullanıcıların mutlaka modemlerinin son sürüm Firmware yazılımlarını indirmeleri gerekiyor. Bu işlem için modeminizin markasının resmi sitesine giriş yapıp modem markanızı girerek son Firmware yazılımını indiriyoruz. Airties Airiçin bu adres airties.com“ olarak biliniyor. Ardından ise açtığımız araçlar ekranında dosya seç diyerek indirdiğimiz dosyanın yolunu bulup seçiyoruz. Yükle dediğimizde yazılım yüklenmiş olacak.